Android

Masz problemy z Androidem Lollipop? Niedługo odczujesz poprawę

Jakub Szczęsny
Masz problemy z Androidem Lollipop? Niedługo odczujesz poprawę
Reklama

Społeczność skupiona wokół Androida jest raczej zadowolona z kierunku zmian poczynionych przez Google względem swojego mobilnego systemu operacyjnego ...

Społeczność skupiona wokół Androida jest raczej zadowolona z kierunku zmian poczynionych przez Google względem swojego mobilnego systemu operacyjnego - od "piątki" można powiedzieć, że zielony robocik zmężniał i właściwie dojrzał już w pełni. Mimo w dalszym ciągu słabej dostępności tej wersji na urządzeniach mobilnych (w większości na nowych modelach, starsze muszą jeszcze czekać), ów system wywołuje naprawdę masę emocji - nie tylko dlatego, że jest liderem i jest to bardzo długo oczekiwana nowinka.

Reklama

Mimo świetnych ocen Androida Lollipop w kwestii jego designu, rozwiązań wewnątrz systemu, niestety wielu użytkowników skarży się na wysoce niestabilne działanie oprogramowania. Wszystkiemu winien jest niesamowicie irytujący, powszechnie występujący w Androidzie błąd, który nazywany jestem "wyciekiem pamięci" - objawia się on tym, iż nagle wszystkie aplikacje zostają zamknięte, a launcher uruchamia się ponownie przez rezerwowanie ogromnych ilości pamięci operacyjnej i niemożność kontrolowania tego procesu.


Wygląda na to, że Google poradził sobie z tą niedogodnością, w bazie danych śledzenia błędów dla Androida, ów błąd w grudniu zgłaszał status "w najbliższej wersji". Obecnie, można odnaleźć informację, wedle której problem z "wyciekiem pamięci" został zażegnany - ale to i tak nie do końca dobre wieści. Nie wiadomo bowiem, kiedy dokładnie kolejna wersja zostanie rozesłana do użytkowników, a to może mimo wszystko potrwać.

W najlepszej sytuacji są oczywiście posiadacze urządzeń Nexus - osoby posiadające sprzęt innych producentów poczekają zapewne nieco dłużej. Mimo wszystko dobrze wiedzieć, że Google w końcu dał radę temu być może nie zagrażającemu bezpieczeństwu danych błędowi, ale zapewne niesamowicie irytującemu, gdy w trakcie pracy nasze aplikacje po prostu zostaną zamknięte, a przy okazji efekty naszej pracy (te niezapisane oczywiście) zwyczajnie przepadną.

Grafika: 1, 2

Źródło: Android Police

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama