Felietony

"Złota jesień", czyli konferencje które jeszcze przed nami

Konrad Kozłowski
"Złota jesień", czyli konferencje które jeszcze przed nami
9

We wczorajszym wpisie podsumowałem gorący, letni okres nie tylko z powodu panujących temperatur, ale także atmosfery, którą wywołały firmy swoimi prezentacjami. Co ważniejsze, przed nami nie mniej interesujący okres, bowiem już niedługo dowiemy się co przygotowały dla nas Amazon, Apple i Nokia. Z...

We wczorajszym wpisie podsumowałem gorący, letni okres nie tylko z powodu panujących temperatur, ale także atmosfery, którą wywołały firmy swoimi prezentacjami. Co ważniejsze, przed nami nie mniej interesujący okres, bowiem już niedługo dowiemy się co przygotowały dla nas Amazon, Apple i Nokia.

Zaledwie dwa dni dzielą nas od środowej konferencji fińskiego producenta, na której mamy poznać dwa nowe modele z serii Lumia - 820 i 920. Mają to być smartfony z najnowszą wersją systemu Windows Phone 8 na pokładzie, który został pokazany w czerwcu tego roku. Niewiele osób spodziewało się, że ktokolwiek przed Nokią zdecyduje się zaprezentować swoje propozycje z WP8, co uczynił Samsung, mimo to oczekiwania i presja ciążąca na nowych modelach Nokii jest przeogromna. Z dwójki smartfonów niezwykle interesująco wygląda model 920, który ma być połączyć w sobie technologię PureView i system mobilny Microsoftu.

Dzień później zapowiedziane zostało wydarzenie, którego gospodarzem będzie Amazon i jego CEO Jeff Bezos. Mówi się, że pokazane zostaną dwa nowe urządzenia - czytnik Kindle Paperwhite z podświetlanym ekranem oraz następca tabletu Kindle Fire. Krążą także pogłoski na temat dwóch nowych tabletów, jednak w ostatnim czasie zaprzeczono by planowany był model z dziesięcocalowym ekranem, więc ciężko przewidzieć jest czym miałyby one się różnić. Przycichły także plotki na temat Kindle-phone'a, czyli smartfonu który miałby być oferowany przez Amazon - czy rzeczywiście ten projekt został porzucony? A może nigdy nie istniał.

Oczywiście największym zainteresowaniem w branży cieszy się firma Apple, przed którą niezwykle ważne miesiące. Według ostatnich doniesień, czekają nas jeszcze minimum dwie konferencje tej firmy, na których to mielibyśmy zobaczyć następcę iPhone'a 4S, nową linię odtwarzaczy iPod i wersję mini tabletu iPad, z ekranem o przekątnej 7,85 cala.

Nie wolno zapomnieć, że 26 października czeka nas oficjalne rozpoczęcie sprzedaży Windowsa 8 i tabletu Surface od Microsoftu. Z całą pewnością kalendarz imprez zostanie jeszcze wzbogacony przez inne firmy, o czym będziemy informować.

Foto: 1, 2, 3.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu