Felietony

Świetny program do zrzutów ekranu z możliwością łączenia wielu wycinków w jeden

Grzegorz Ułan
Świetny program do zrzutów ekranu z możliwością łączenia wielu wycinków w jeden
13

Jakiś czas temu dzieliłem się z Wami programem do robienia zrzutów ekranu - Schirmfoto. Program miał wiele zalet, ale i uciążliwych wad, takich jak szybkość działania czy konieczność obsługi dodatkowego programu do tak prostej czynności, jaką jest zrobienie zrzutu ekranu. Ostatnio trafiłem na i...


Jakiś czas temu dzieliłem się z Wami programem do robienia zrzutów ekranu - Schirmfoto. Program miał wiele zalet, ale i uciążliwych wad, takich jak szybkość działania czy konieczność obsługi dodatkowego programu do tak prostej czynności, jaką jest zrobienie zrzutu ekranu.

Ostatnio trafiłem na inną propozycję w tym temacie - Snipping Tool++. Niezwykle szybki, prosty, minimalistyczny program z ciekawą i przydatną funkcją, której nie znalazłem dotychczas w tego typu programach. Również w tych, które proponowaliście w komentarzach do poprzedniego wpisu.

Program można obsługiwać z poziomu zasobnika systemowego lub poprzez skróty klawiaturowe. Generowane zrzuty automatycznie zapisują się na naszym komputerze lub też możemy zaznaczyć opcję wygenerowania linku do niego (poprzez serwis imgur.com), który możemy od razu udostępnić w sieci. Zrzut może być wykonany jako całość ekranu lub jego wycinek, wzbogacony opcją edycji i wstawienia swojego opisu, bądź zaznaczenia kolorem wybranych fragmentów.

Najciekawszą i niespotykaną w tego typu programach opcją jest możliwość łączenia wybranych wycinków ekranu w jeden obrazek. Każdy z nich możemy dowolnie edytować, zaznaczać czy podkreślać. Po zakończeniu generowany jest jeden obrazek, który w zależności od wybranej opcji, zapisujemy na dysku, bądź udostępniamy w sieci.

Przy wyborze opcji udostępniania mamy ograniczenie w postaci 50 takich zrzutów na godzinę.

Z dodatkowych funkcji trzeba jeszcze wymienić możliwość wygenerowania linków do wielu obrazków. Wystarczy przeciągnąć je do okna programu, po czym skorzystać z udostępnionych do nich linków w sieci.

Do niewątpliwej zalety programu należy na pewno szybkość działania. Zrzuty generowane są w tle, wystarczy skorzystać ze skrótów klawiaturowych, zaznaczyć obszar, enter i dalej możemy kontynuować pracę. Nie otwiera się żadne nowego okno w przeglądarce czy nowa aplikacja. Obrazek zapisuje się automatycznie w katalogu bądź link do niego ląduje w schowku systemowym, gotowy do wklejenia i udostępnienia. Osobiście brakuje mi w tym programie możliwości zmiany skrótów klawiaturowy, te domyślnie ustawione nie są zbyt wygodne.

Program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska Java Runtime Environment.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Screenshotyzrzuty ekranu