Gry

Zielony Mikołaj przychodzi w październiku. Microsoft obniża ceny Xboksów One

Paweł Winiarski
25

Oficjalne, orientacyjne. Zarówno dla konsol z dyskiem 500 GB jak i większym, 1 TB. Oficjalna informacja prasowa Microsoftu mówi o obniżeniu orientacyjnych cen detalicznych dla zestawów z konsolami Xbox One w Polsce, do progu cenowego 1499 zł dla konsol Xbox One z dyskiem twardym 500GB oraz 1599 z...

Oficjalne, orientacyjne. Zarówno dla konsol z dyskiem 500 GB jak i większym, 1 TB.

Oficjalna informacja prasowa Microsoftu mówi o obniżeniu orientacyjnych cen detalicznych dla zestawów z konsolami Xbox One w Polsce, do progu cenowego 1499 zł dla konsol Xbox One z dyskiem twardym 500GB oraz 1599 zł dla konsol Xbox One z dyskiem twardym 1TB. Wyjątkiem mają być zestawy z Kinectem. Jako przykład zestawów w nowej cenie, MS podaje gołego X1 z dyskiem 1TB, X1 1TB grą Rise of the Tomb Raider oraz X1 500GB z FIFĄ 16. Nowe ceny powinniśmy zobaczyć również przy produktach już dostępnych. Obniżka nie będzie natomiast dotyczyć zestawów z kontrolerem Kinect.

Przypomnę w tym miejscu moją niedawną tabelkę z zestawieniem cen - robiłem ją przy okazji najnowszej obniżki ceny PlayStation 4.

Ceny konsol

Jak widzicie niektóre sklepy oferowały już zestawy Xbox One 500 GB+gra w identycznej cenie. Microsoft ustala cenę sugerowaną, sklepy mogą ją obniżyć. Jest więc szansa na to, że gdzieś zaczną pojawiać się jeszcze atrakcyjniejsze oferty - jakoś trzeba przecież walczyć o klienta. Pozostaje więc polowanie na jak najlepsze oferty, a sama obniżka jest świetną informacją - w końcu zbliżają się święta i taki ruch ze strony MS może zachęcić niezdecydowanych do postawienia pod choinką pudełka z amerykańską konsolą. Choć podejrzewam, że decyzja w dużej mierze podyktowana jest niedawną obniżką ceny PlayStation 4. Ale kto by się nad tym zastanawiał? Xbox One tanieje i powinniśmy się z tego cieszyć.

grafika: 1

źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftxboxXbox One