Uncategorized

Zeszły tydzień w skrócie.

Grzegorz Marczak
2

Czyli to co ciekawego wydarzyło się w ubiegłym tygodniu (na podstawie techall.pl) oraz wybrane artykuły z prasy, blogów i innych źródeł: GameStar - wracamy do gry! Do kiosków powraca GameStar, kultowy już magazyn o grach komputerowych i elektronicznej rozrywce! Nowy GameStar to przede wszystkim...

Czyli to co ciekawego wydarzyło się w ubiegłym tygodniu (na podstawie techall.pl) oraz wybrane artykuły z prasy, blogów i innych źródeł:

GameStar - wracamy do gry!

Do kiosków powraca GameStar, kultowy już magazyn o grach komputerowych i elektronicznej rozrywce! Nowy GameStar to przede wszystkim DVD z pełnymi wersjami gier I Wojna Światowa, Stalingrad, Kryzys Kubański i Battleforge oraz ponad 60 stron artykułów o najgorętszych premierach na rynku gier.

O tym, że jesteśmy w "ostrym kryzysie" i o lobbingu w sferze prawa autorskiego

"Ustawodawca jest bezczynny i nie reaguje na nasze postulaty, bo jest silne lobby, aby żadnych zmian nie było." czytaj dalej

IDC: W branży IT nieprędko będzie tak dobrze jak przed kryzysem

Najwyższa, realistyczna prognoza IDC zakłada dynamikę globalnego wzrostu wydatków na IT na poziomie 2 proc. rocznie. Kilkukrotnie szybciej rosną natomiast oczekiwania biznesu względem IT.

Coraz mniej wierzę w kliknięcia

Ile razy reklama goni nasz kursor, ile razy irytuje nas jej wielkość i jak często nie od razu wiemy, jak zamknąć denerwujące nas okienko? Można by to nazwać walką o niekliknięcie. Z drugiej strony mamy nieinwazyjne reklamy, które wcale nas „nie gonią”.

Allegro zmienia hasła

Allegro wysłało do części swoich użytkowników maila z prośbą (albo groźbą? ;)) o zmianę hasła. Nie był to klasyczny mail mówiący, jakie hasła są słabe i przypominający, żeby nie podawać ich byle gdzie. Serwis poinformował, że jeśli nie zmienimy sobie hasła to… niedługo pożegnamy się z kontem. Czy Allegro bez powodu powoduje spory chaos i [...]+

Koniec Global Gaming Factory wisi w powietrzu

Global Gaming Factory, spółka która zadeklarowała chęć zakupu The Pirate Bay, ma poważne kłopoty finansowe. Zgodnie z wolą szwedzkiego sądu, firma ta może nawet zostać zlikwidowana.

Kindle w Polsce!

Amerykański sklep internetowy Amazon wprowadza swój czytnik książek i prasy Kindle na rynki zagraniczne, w tym do Polski. I obniża jego cenę. W Polsce do wyścigu e-czytników szykuje się Kolporter

Schmidt: Przepłaciliśmy za YouTube miliard dolarów

Eric Schmidt, CEO Google, zeznając w procesie wytoczonym firmie przez Viacom potwierdził to o czym od początku mówili analitycy: Google kupił serwis YouTube znacznie powyżej faktycznej wartości rynkowej.

Gartner: Android pobije iPhone i Windows Mobile do 2012

Firma analityczna Gartner Inc. opublikowała raport według którego Android zajmie do 2012 roku drugie miejsce za Symbianem wśród mobilnych systemów operacyjnych dla smartfonów.

Sfora.biz - wykopane newsy biznesowe od o2

Sfora.pl - serwis o2.pl agregujący informacje z innych źródeł oraz bazujący na rekomendacjach internautów ma młodszą siostrę. Działa już Sfora.biz - promowana hasłem "psy na gospodarkę".

Gadu Gate Project: oficjalne potwierdzenie GG Network

InternetStandard.pl jako pierwszy w Polsce uzyskał potwierdzenie, że GG Network w przeciągu kilku tygodni zaoferuje milionom polskich internautów nową usługę. Czym będzie Gadu Gate Project?

Nowy dystrybutor gier wkracza na rynek

Swoją działalność oficjalnie rozpoczyna serwis Dreamgames.pl. Sektorami działalności nowego przedsięwzięcia będzie sprzedaż gier typu casual oraz independent w systemie digital download (pobierz i kup), a także wydawanie gier od niezależnych producentów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu