Uncategorized

Facebook Lite już działa w US i Indiach [Aktualizacja]

Grzegorz Marczak
Facebook Lite już działa w US i Indiach [Aktualizacja]
7

Jeśli ktoś nie wie czym ma być Facebook Lite, proponuję wyobrazić sobie FB bez quizów, ankiet, aplikacji, skomplikowanego menu i innych zbędnych opcji. Jest to szybsza i prostsza wersja potwora z jakim mamy do czynienia pod adresem Facebook.com. Na dodatek jak twierdzą osoby, które już korzystają z...

Jeśli ktoś nie wie czym ma być Facebook Lite, proponuję wyobrazić sobie FB bez quizów, ankiet, aplikacji, skomplikowanego menu i innych zbędnych opcji. Jest to szybsza i prostsza wersja potwora z jakim mamy do czynienia pod adresem Facebook.com. Na dodatek jak twierdzą osoby, które już korzystają z serwisu - FB lite jest naprawdę szybki i co ważniejsze informacje pojawiają się w nim w czasie rzeczywistym.

[Aktualizacja] Z FB lite mogą korzystać również internauci z innych krajów (w tym z Polski), warunkiem jest przestawienie języka w serwisie na angielski.

Przypomnę, że na początku FB mówił o wersji Lite jako o sposobie dotarcia do użytkowników w rejonach o słabych łączach internetowych (ale istotnych z punktu widzenia ilości użytkowników = Indie). Teraz jako główny podnoszony jest argument o szybkiej i bardziej przejrzystej alternatywie. Komentarzy i odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" będzie pewnie jeszcze wiele.Wiele osób już teraz okrzyknęło wersję lite bezpośrednim i najgroźniejszym rywalem dla Twittera. Patrząc na to jak wygląda wersja Lite trudno się z tym nie zgodzić. Facebook w wersji "Full" może być bardzo mało przyjazny dla internautów którzy poszukują podobnych "doświadczeń" jak na Twitterze. Do FB przekonuje olbrzymi zasięg , zniechęca złożoność serwisu. Może więc uda się rozwiązać dwa problemy na raz? Zrobić taki serwis, który będzie konkurencją dla Twittera i jednocześnie prosty i przyjazny dla nowych użytkowników?W kontekście rywalizacji z Twitterem, warto pamiętać o tym, że niedawno Facebook kupił FriendFeed czyli serwis lifestreamingowy. Co jednaj bardziej ciekawe i zakasujące to fakt, że Facebook wypuścił część silnika napędzającego FriendFeed na licencji open source. Komentarze na ten temat ze strony FB i FF mówią o daniu ludziom narzędzia do budowania własnych serwisów pracujących w trybie real time. Ja bardzo chętnie dowiedział bym się jakie są "inne" cele takiego ruchu?

Obrazki pokazujące Facebook lite pochodzą z Techrunch.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwitterFacebookmikroblogi