Android

Zestaw aplikacji BlackBerry dostępny dla urządzeń z Androidem

KK
Konrad Kozłowski
12

Chętni na skorzystanie z funkcji i zabezpieczeń stworzonych dla ludzi biznesu? BlackBerry nie zamierza ograniczać dostępu do swoich aplikacji dla Androida, dlatego od dzisiaj każdy* zainteresowany może skierować się do Google Play i pobrać trzy aplikacje: Hub, Kalendarz i menadżer haseł.

* każdy z urządzeniem działającym pod kontrolą Androida 6, co oznacza, że dostępność aplikacji dotyczy około 15% smartfonów i tabletów w rękach użytkowników. W momencie premiery pierwszego telefonu BlackBerry z Androidem do Google Play dodano większość programów autorstwa BlackBerry, lecz ich instalacja i/lub uruchomienie na dowolnym innym urządzeniu były utrudnione lub niemożliwe.

Warto przypomnieć chociażby klawiaturę BlackBerry dla Androida, którą sprawdzałem i obszernie opisałem na Antyweb. Wielka szkoda, że BlackBerry nie udostępniło jej razem z powyżej wymienionymi aplikacjami, ale są ku temu powody. Z Huba, Kalendarza oraz menedżera będziemy korzystać za darmo, jeśli zgodzimy się na oglądanie reklam. Opcjonalne jest uruchomienie subskrypcji, dzięki czemu reklamy znikną - wiąże sie to z comiesięcznym wydatkiem na poziomie 0,99 dolara. Oferta skierowana stricte do sektora biznesowego, który za specjalną klawiaturę nie zapłaciłby ani grosza. W skład oferty Hub+ wchodzą także aplikacje Zadania, Kontakty, Notatki oraz launcher BlackBerry.

Oto linki prowadzące do każdej z aplikacji:

Pozostałe aplikacje BlackBerry na Androida znajdziecie tutaj.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

BlackBerry