Felietony

Zenfone 4 z dwoma obiektywami od jutra w Polsce. Znamy ceny!

Tomasz Popielarczyk
Zenfone 4 z dwoma obiektywami od jutra w Polsce. Znamy ceny!
3

Wiemy już absolutnie wszystko o nowych smartfonach ASUS-a. Zenfone 4 i Zenfone 4 Selfie Pro już jutro trafią do sprzedaży w Polsce.

Podczas konferencji w Rzymie ASUS zaprezentował całą rodzinę Zenfone'ów 4. Poza podstawowym modelem do oferty tajwańskiej firmy wejdą też: Pro, Max oraz Selfie Pro. W Polsce od jutra będziemy mogli składać zamówienia na dwa z nich.

Wraz ze zmartfonami debiutuje nowa wersja nakładki graficznej ASUS-a. Zen UI 4.0 to zupełnie nowy układ wizualny, odświeżona stylistyka i bardziej dojrzałe podejście do User Experience. Firma powoli odchodzi od cukierkowatego stylu, idąc w kierunku elegancji. Zautomatyzowane funkcje i mechanizmy mają sprawić natomiast, że wykonywanie wielu czynności na smartfonie będzie szybsze i sprawniejsze. Oby tak było w rzeczywistości, a - przede wszystkim - oby nakładka była po prostu szybka, responsywna i nie obciążała podzespołów smartfona. Tego chyba oczekuje się od każdego rozwiązania tego typu.

Zenfone 4 w Polsce

Zenfone 4

Zenfone 4 został skonstruowany zgodnie z obecnymi trendami. Mamy zatem tutaj do czynienia z dwiema zaokrąglonymi taflami szkła 2.5D (z powłoką Gorilla Glass) połączonymi aluminiową ramką. Producent nazywa technologię użytą do stworzenia tej konstrukcji Nano Molding Technology (NMT). Urządzenie wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD. Nie uświadczymy tutaj jednak zbyt cienkich ramek wokół. Pod matrycą ulokowano przyciski dotykowe wraz z czytnikiem linii papilarnych. Całość napędza procesor Qualcomm Snapdragon 630 wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Wielkim nieobecnym jest kolejny raz moduł NFC. Bateria w nowym smartfonie ASUS-a ma natomiast pojemność 3000 mAh.

Zenfone 4 to przede wszystkim nowy aparat (a właściwie aparaty). Z tyłu zastosowano dwa obiektywy. Główny aparat o rozdzielczości 12 Mpix jest wyposażony w matrycę Sony IMX362 z pikselami o rozmiarze 1,4 µm oraz szeroką przesłonę f/1.8. Drugi, szerokokątny obiektyw 120° ma oferować aż o 200 proc. szerszy kąt widzenia niż aparaty w innych smartfonach. Warto zaznaczyć, że tylko pierwszy z nich posiada optyczną stabilizację OIS. Oba natomiast mają EIS.

Zenfone 4 Selfie Pro

Zenfone 4 Selfie Pro

Zenfone 4 Selfie Pro, jak sama nazwa wskazuje, jest adresowany przede wszystkim do fanów zdjęć wykonywanych przednią kamerą. Jak podaje producent, wyposażono go z matrycę typu dual pixel Sony IMX362 o dwukrotnie wyższej liczbie absorbujących światło fotodiod w porównaniu z konwencjonalnymi matrycami o tej samej rozdzielczości. Technologia DuoPixel 24 Mpix wykorzystuje informacje wyłapane przez matrycę w celu inteligentnego tworzenia jednego zdjęcia o wielkości odpowiadającej 24 Mpx, a w efekcie powstają selfie w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo ZenFone 4 Selfie Pro wyposażono także w szerokokątny przedni aparat 120°.

Parametry smartfona prezentują się równie przyzwoicie. Mamy tutaj ten sam wyświetlacz, co w podstawowej wersji. Oprócz tego zastosowanie znalazł Snapdragon 625 z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Model ten będzie dostępny w sprzedaży w trzech kolorach: czerwonym (Rouge Red), złotym (Sunlight Gold) i granatowoczarnym (Deepsea Black).

Cena Zenfone'a 4 w Polsce

Zenfone 4 nie będzie tani. Urządzenie wyceniono na 1999 złotych i od jutra będzie ono już dostępne w wybranych polskich sklepach. Zenfone 4 Selfie Pro ma być nieznacznie tańszy i kosztować 1799 złotych. Niestety żaden z nich nie trafi do operatorów. Warto natomiast zwrócić uwagę na malejącą cenę Zenfone'a 3, która po premierze następcy spadnie jeszcze mocniej. Biorąc pod uwagę, że oba modele nie różnią się od siebie zbyt mocno (głównie aparatem), może być to doskonała okazja na zakup. Szczególnie, że nadchodząca aktualizacja zapewni "Trójce" wszystkie software'owe funkcje z nowego modelu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu