Felietony

ZenDock ciekawym rozwiązaniem dla mobilnych użytkowników MacBooka

Marcin Kamiński
ZenDock ciekawym rozwiązaniem dla mobilnych użytkowników MacBooka
21

Dzisiaj o kolejnym interesującym projekcie z serwisu Kickstarter, który pozwala autorom ciekawych pomysłów zbierać fundusze na ich realizację wśród użytkowników internetu. Tym razem będzie o ZenDock, czyli swego rodzaju stacji dokującej, która może współpracować z przenośnymi komputerami marki Apple...

Dzisiaj o kolejnym interesującym projekcie z serwisu Kickstarter, który pozwala autorom ciekawych pomysłów zbierać fundusze na ich realizację wśród użytkowników internetu. Tym razem będzie o ZenDock, czyli swego rodzaju stacji dokującej, która może współpracować z przenośnymi komputerami marki Apple - MacBookami. Co zyskamy dzięki nowemu urządzeniu? Porządek i wygodę z kablami!

Tracimy nieco na wygodzie w momencie gdy do komputera mobilnego podłączymy stertę kabli - uwiązują one laptopa i sprawiają, że staje się on znacznie mniej "mobilny". Cole Flournoy z San Francisco wpadł jednak na pomysł, jak można poradzić sobie ze stwarzającymi bałagan kablami w przypadku komputerów MacBook marki Apple. Stworzył on prototyp stacji dokującej, która w prosty sposób przedłuża wszystkie najważniejsze wejścia w komputerze. Dzięki temu możemy na stałe zamontować w wygodnym i stałym miejscu huba z wejściami (np. pod blatem biurka), a w razie chęci skorzystania z któregokolwiek z nich - podłączyć jednym prostym ruchem ZenDocka do komputera.

ZenDock to nie tylko większa wygodna w momencie korzystania z wejść w MacBooku i podłączania do nich kabli i urządzeń, ale także znacznie przyjemniejsza dla oka estetyka. Zamiast przewodów wystających z boku komputera naszym oczom ukazywać będzie się jednolita, wykonana z wysokiej jakości aluminium bryła, z której wychodzi tylko jeden kabel w kierunku tylnej części laptopa. Całość wygląda tak, jakby była dołączona do firmowego zestawu z MacBookiem i nie psuje jego wyglądu zewnętrznego, na co akurat przy produktach marki Apple często zwraca się uwagę.

Stacja dokująca ZenDock dostępna ma być w dwóch wersjach, w zależności od edycji posiadanego MacBooka - z ekranem Retina lub bez. Co ważne, korzystanie z ZenDocka nie ogranicza w żaden sposób dostępu do wejścia na słuchawki, czytnika karty SD czy jednego portu USB, np. na mysz komputerową.

W tej chwili projekt ZenDock zebrał połowę z potrzebnych 40,000 dolarów na realizację. Biorąc pod uwagę, że do końca zbiórki w serwisie Kickstarter pozostało jeszcze 30 dni, szansa na produkcję jest bardzo duża. Dla osób, które często podróżują ze swoim MacBookiem, a do tego mają stałe miejsca, gdzie zasiadają z komputerem i podłączają do niego wówczas dodatkowe urządzenia (telewizor, monitor, drukarkę itd.) ZenDock to z pewnością akcesorium warte rozważenia. Cena? W ramach składki w serwisie Kickstarter koszt jednego urządzenia to 99 dolarów.

Źródło: Kickstarter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbookKickStarter