Moje przemyślenia

Żegnamy grupę Pino - ogłosili stan upadłości

GM
Grzegorz Marczak
19

Zarząd Internet Group poinformował wczoraj o złożeniu przez Grupę Pino wniosku o upadłości. Tak chyba kończy się historia wielkiego podboju polskiego internetu jaki wymyśliło sobie IG. Plan był dość prosty - zakupić kilka podmiotów, później wepchnąć je w jeden wirtualny byt i na bazie skumulowanego...

Zarząd Internet Group poinformował wczoraj o złożeniu przez Grupę Pino wniosku o upadłości. Tak chyba kończy się historia wielkiego podboju polskiego internetu jaki wymyśliło sobie IG. Plan był dość prosty - zakupić kilka podmiotów, później wepchnąć je w jeden wirtualny byt i na bazie skumulowanego zasięgu zarabiać.

W skład grupy wchodziły tak duże internetowe podmioty jak prv.pl, patrz.pl itp. Później nawet grupa zaczęła rodzić własne serwisy jak spis.pl czy moblo.pl. Nie do końca pamiętam czy osobie.pl powstało pod skrzydłami Pino czy zostało przejęte.

Pamiętam, że swojego czasu Pino robiło nawet podchody pod moje pytamy.pl. Byliśmy z wspólnikiem na rozmowach ale kiedy dowiedzieliśmy się o warunkach inwestycji/przejęcia to szybko odmówiliśmy. Z dużymi niedowierzaniem natomiast patrzyłem jak inne serwis zgadzają się drugą transzę pieniędzy po przekroczeniu na przykład miliona UU (a mówimy o serwisach startujących z poziomu 100-200k).

Mimo wszystko wspominam bardzo dobrze tamte czasy, z pytamy.pl odwiedziliśmy wtedy (nie szukający inwestora tylko będąc potencjalnym celem zakupu) wiele ciekawych firm.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Polskapino