0

Zegarki z Androidem nie będą potrzebowały do działania telefonu [prasówka]

Smartwatche pracujące pod kontrolą Androida Wear będą zdecydowanie bardziej autonomiczne. Google zapowiedział, że system niebawem doczeka się wsparcia dla łączności GSM. Biorąc pod uwagę inne zmiany w systemie, jest to naprawdę duża nowość. Android Wear na karty SIM Jak możemy przeczytać na blogu Androida, zegarki napędzane tym systemem staną się o wiele bardziej samodzielne. Chodzi […]

Smartwatche pracujące pod kontrolą Androida Wear będą zdecydowanie bardziej autonomiczne. Google zapowiedział, że system niebawem doczeka się wsparcia dla łączności GSM. Biorąc pod uwagę inne zmiany w systemie, jest to naprawdę duża nowość.

Android Wear na karty SIM

LGUrbane_blog

Jak możemy przeczytać na blogu Androida, zegarki napędzane tym systemem staną się o wiele bardziej samodzielne. Chodzi tutaj przede wszystkim o zaimplementowanie wsparcia dla łączności 3G/LTE. Zegarek po zerwaniu połączenia z telefonem lub siecią WiFi samodzielnie przełączy się na dane mobilne i będzie dalej oferował pełnię możliwości. Użytkownik uruchomi wówczas dowolną aplikację, skorzysta z Google Now i wyszukiwarki, a także będzie mógł wysyłać wiadomości tekstowe („pisane głosem”) i nawiązywać połączenia głosowe. Te ostatnie mają zyskać dzięki wsparciu dla głośników multimedialnych w zegarkach, które wprowadzi nowa wersja Androida Wear. Użytkownik nie będzie zatem potrzebował dodatkowych akcesoriów.

Pierwszym urządzeniem, które będzie potrafiło działać w ten sposób jest LG G Watch Urbane 2. generacji, który debiutuje właśnie w sieci AT&T, a wkrótce również w innych regionach.

Apple Pay i płatności P2P

apple-pay-photos-walt-1934

Apple pracuje nad płatnościami P2P, co oznacza, że użytkownicy Apple Pay będą mogli przesyłać sobie wzajemnie niewielkie kwoty pieniężne. Jak informuje Wall Street Journal trwają właśnie rozmowy z bankami. Debiut nowej funkcji jest planowany na rok 2016. Szczegółów oczywiście ciągle nie znamy, ale można się spodziewać, że rozwiązanie to w pierwszej kolejności zostanie udostępnione na rynku amerykańskim.

Exynos 8 przed końcem roku

exynos-8-octa

Jeszcze przed końcem bieżącego roku Samsung ma rozpocząć produkcję nowej generacji swoich SoC-ów. Exynos 8890 to 64-bitowy układ z ośmioma rdzeniami ARMv8 tworzony w litografii 14 nm FinFet. Co ciekawe, zastosowanie znajdą tutaj cztery rdzenie Cortex-A53 oraz cztery zupełnie nowe, autorskie konstrukcje Samsunga. Za renderowanie grafiki ma odpowiadać GPU ARM Mali-T880. Nowy chip ma być o 30 proc. mocniejszy, a także o 10 proc. bardziej efektywny energetycznie. Co więcej, ma to być pierwszy procesor Samsunga ze zintegrowanym modemem LTE pozwalającym na pobieranie danych z maksymalną prędkością 600 Mb/s.

Firefox dla iOS

firefox_ios

Mobilna wersja przeglądarki Firefox dla systemu iOS opuszcza stadium testów i oficjalnie debiutuje w AppStore. Program swoimi możliwościami jest bardzo zbliżony do odmiany przeznaczonej dla Androida. Znajdziemy tutaj inteligentną wyszukiwarkę z podpowiedziami oraz możliwością zmiany dostawcy usługi, wygodny mechanizm przełączania się między kartami, tryb Private Browsing, a także synchronizację danych za pośrednictwem Firefox Account. Program można pobrać ze sklepu Apple’a. Do działania wymagany jest iOS w wersji 8.2 lub nowszy