Google

Zdjęcia z Google+ od dziś dostępne w Google Drive, a Gmail z ciekawymi nowościami

Grzegorz Ułan
Zdjęcia z Google+ od dziś dostępne w Google Drive, a Gmail z ciekawymi nowościami
16

Google potrafi zaskakiwać, udowodnił to już nie raz, zaskakując nowościami w swojej licznej grupie usług. Dziś uraczył nas od razu dwiema wiadomościami o nowych funkcjach w Google Drive oraz w mobilnej wersji Gmaila. Zacznijmy od Google Drive, bo tu pojawiła się chyba najbardziej wyczekiwana funk...

Google potrafi zaskakiwać, udowodnił to już nie raz, zaskakując nowościami w swojej licznej grupie usług. Dziś uraczył nas od razu dwiema wiadomościami o nowych funkcjach w Google Drive oraz w mobilnej wersji Gmaila.

Zacznijmy od Google Drive, bo tu pojawiła się chyba najbardziej wyczekiwana funkcja, a mianowicie możliwość wyświetlania zdjęć i filmów z Google+. Do tej pory wszystkie multimedia ze smartfonu lądowały w Google+ Photos, a zarządzanie tym, pobieranie czy przeglądanie nie należało do najwygodniejszych. Teraz wygodnie będziemy mogli obsługiwać je z poziomu Google Drive i to zarówno w przeglądarkowej wersji jak i na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS.

W mobilnym Gmailu doczekaliśmy się kilku nowości, między innymi będziemy mogli wyświetlać wszystkie wiadomości ze wszystkich kont w jednym strumieniu wiadomości. Osobiście korzystam tylko z jednej skrzynki na mobilnym Gmailu, a dodatkowe adresy mam podpięte pod to konto, ale osoby, które osobno dodały kilka kont do tego klienta powinny być zadowolone z tej funkcji.

Dodatkowo ucieszą się z podobnego wyświetlania wątków z różnych kont, niezależnie czy to adres z Gmaila, Yahoo, Outlook czy z innego dowolnego konta POP3/IMAP.

Ponadto ulepszono wyszukiwarkę wiadomości oraz wprowadzono podgląd załączników, podobnie jak w Google Inbox.

Wszystkie te nowości powinny, począwszy od dziś, systematycznie pojawiać się w Waszych aplikacjach. Ja czekam jeszcze na jedną nowość w Gmailu, zapożyczoną z Google Inbox, a mianowicie opcję odkładania na później przychodzących wiadomości:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu