Mobile

Zdjęcia slajdów, tablic i nie tylko w formie czytelnego PDFa - o to mi chodziło

Konrad Kozłowski
Zdjęcia slajdów, tablic i nie tylko w formie czytelnego PDFa - o to mi chodziło
6

Biorąc udział w nie jednej konferenecji czy wykładzie nie raz zdarzyło się, że zrobiliśmy całą masę zdjęć, by móc później odwołać się do konkretnych informacji czy danych. Niestety nie zawsze znajdujemy się w najlepszym miejscu na sali, by móc zrobić doskonałe zdjęcia, więc ich późniejsza obróbka i...

Biorąc udział w nie jednej konferenecji czy wykładzie nie raz zdarzyło się, że zrobiliśmy całą masę zdjęć, by móc później odwołać się do konkretnych informacji czy danych. Niestety nie zawsze znajdujemy się w najlepszym miejscu na sali, by móc zrobić doskonałe zdjęcia, więc ich późniejsza obróbka i złożenie w zgrabną całość może być czasochłonna. Nie wtedy jednak, gdy skorzystamy z aplikacji ArcNote.

Ważąca zaledwie 10 megabajtów aplikacja, którą znajdziemy w Google Play okazała się strzałem w dziesiątkę. Tworzenie naszego zbioru notatek możemy rozpocząć od wczytania uprzednio zrobionych zdjęć, bądź wykonania nowych, które na bieżąco będą dodawane do notesu. Każdy z tych notesów możemy przypisać do jednej z dostępnych kategorii (spotkanie, slajdy, inne itd.). Oczywiście każde załadowane zdjęcie jest poddawane odpowiedniej obróce - eksponowana jest jedynie istotna treść, a tło wycinane jest z kadru. Ponadto, zależnie od naszych potrzeb, możemy zastosować wyostrzenie zdjęcia.

Mimo, iż na co najmniej 25 dość trudnych prób aplikacja bardzo dobrze poradziła sobie z kadrowaniem 20 zdjęć, dostępna jest opcja manualnego przycięcia zdjęcia. Aplikacja sama rozpoznaje perspektywę, ale my za pomocą rogów decydujemy o tym gdzie będą znajdowały się granice docinania. Każdym pojedynczym zdjęciem możemy podzielić się za pomocą opcji udostępniania, lecz mi najbardziej spodobała się opcja eksportu całego notesu do pliku PDF, którego parametru również są dostosowywalne przez nas (orientacja, rozmiar stron). Zamiana kolejności slajdów również została świetnie rozwiązana, co odbywa się za pomocą strzałek po prawej stronie fotek.

To o czym do tej pory nie wspomniałej jest funkcja nagrywania dźwięku - podczas robienia zdjęć możemy jednocześnie rejestrować dźwięk, który będzie przypisany do konkretnego notesu. Dla osób wymagających takiego dodatku jest on więc dostępny.

Aplikację znajdziemy zupełnie za darmo w Google Play i gorąco zachęcam do jej pobrania, mnie spodobała się momentalnie i od razu pojawiła się na mojej liście "must have" platformy Android.

Dzięki Michał za cynk o aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidprezentacjeaplikacja