Google

Zdjęcia Google w przeglądarce nauczyły się kilku sztuczek od aplikacji

Kamil Świtalski
Zdjęcia Google w przeglądarce nauczyły się kilku sztuczek od aplikacji
12

Użytkownicy Zdjęć Google długo czekali na te nowości. Platforma doczekała się znanych (i lubianych) usprawnień, które od dawna dostępne są w mobilnej aplikacji.

Zdjęcia Google niewątpliwie są jedną z najważniejszych usług do przechowywania i katalogowania fotografii. Algorytmy Google potrafią tam wyczyniać prawdziwe cuda, ale sporo funkcji było dotychczas niedostępnych dla użytkowników cieszący się platformą na komputerze. Teraz Google zaczyna dodawać opcje także w przeglądarkowej wersji witryny. Właśnie trafiła tam zakładka Przeglądaj, która oferuje dokładnie to samo co Szukaj w mobilnej aplikacji. I to jest bardzo dobra wiadomość!

Przeglądaj - nowa zakładka w przeglądarkowej wersji Zdjęć Google

Szukaj w smartfonie daje nam dostęp do zdjęć posegregowanych według kilku kategorii. Przede wszystkim można tam w mig odnaleźć osoby (i, jak widać na załączonym obrazku — także pieski!), miejsca oraz rzeczy zidentyfikowane przez algorytmy platformy.

Tutaj - tylko skrót, ale zagłębiając się dalej (Wyświetl wszystkie) jest tego znacznie, znacznie, więcej. Wszystko zależy, rzecz jasna, od tego jak bogata jest nasza baza.

Poza nowymi elementami do wygodniejszego przeglądania, w przeglądarce nareszcie możemy bez problemu przejrzeć także ulubione, czyli oznaczone przez nas gwiazdką, materiały. Niby drobiazg, ale dla każdego regularnie sięgającego po platformę - ogromne ułatwienie.

Jak widać — Google nie żartowało mówiąc, że na poważnie bierze się za Zdjęcia Google. Nadchodzące za kilka miesięcy trzęsienie ziemi (przypominam: koniec nielimitowanej wersji Google Photos, 1 czerwca 2021 zmienią się reguły) to jeszcze nie koniec. A firma już teraz przygotowuje produkt, z którym wielu będzie się bardzo trudno pożegnać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu