Google

Zdjęcia Google z potężną nowością - edycja fotek nie była przyjemniejsza i łatwiejsza

Konrad Kozłowski
Zdjęcia Google z potężną nowością - edycja fotek nie była przyjemniejsza i łatwiejsza
3

Od początku istnienia Zdjęć Google jestem ich użytkownikiem i naprawdę podoba mi się, jak firma rozwija swój produkt. Najnowsza aktualizacja wprowadza potrzebną zmianę edytora fotografii - nareszcie nie będzie potrzeby sięgać po inne aplikacje.

Zdjęcia Google to niemalże kompletna usługa do przechowywania, edycji i katalogowania zdjęć. Jeśli wystarczy Wam zwykła jakość, to bez żadnych opłat możecie przesyłać zdjęcia do chmury bez żadnych limitów, a dzięki automatycznym albumom i świetnej wyszukiwarce katalogowanie fotografii to czysta przyjemność nie obarczona żadnymi obowiązkami. W kwestii edycji można polegać na automatycznych modyfikacjach, które proponuje, ale o wiele częściej użytkownicy wolą poprawić zdjęcia w taki sposób, jaki im najbardziej odpowiada.

Nowe sposoby przeglądania zdjęć w Zdjęcia Google to krok w dobrą stronę

Do tej pory Zdjęcia Google na Androida i iOS-a oczywiście oferowały podstawowe narzędzia do edycji fotek, ale w nowej wersji aplikacji interfejs stał się o wiele ładniejszy i wygodniejszy w obsłudze. Dodano też sugestie, które bazują na uczeniu maszynowym - wszystkie je znajdziemy w dedykowanej zakładce w trakcie edycji.

Nowy edytor w Zdjęciach Google - ładniejszy i dokładniejszy

One pozwolą na poprawienie zdjęcia zaledwie jednym tapnięciem w ekran. Do wyboru są trzy warianty: poprawa, czarno biały portret oraz "color pop". Ten ostatni sprawia, że osoby lub przedmioty na pierwszym planie zachowują swoje kolory, natomiast tło zostaje wyszarzone. Google zapowiada, że będzie ich coraz więcej w nadchodzących miesiącach, choć w poście sugerowane jest, że będą dostępne na telefonach Pixel - czy trafią też na inne urządzenia? Miejmy taką nadzieję.

Ale duża część z nas woli samodzielnie poprawić zdjęcia nanosząc większe lub mniejsze zmiany. Wtedy Skorzystamy z nowego interfejsu do edycji zdjęć, który opiera się na poziomej liście przewijanej. Po wybraniu jednego z efektów w dolnej części ekranu pojawi się skala, dzięki której precyzyjnie będzie można poprawić wybraną fotkę. To tam zmienimy jasność, ekspozycję, nasycenie, kontrast, temperaturę czy wykadrujemy zdjęcie.

Szykujcie się na możliwość przesyłania plików z Facebooka na Zdjęcia Google

Taki układ elemetów interfejsu nie jest oczywiście zupełną nowinką, bo podobne rozwiązania były już oferowane w innych aplikacjach, ale Zdjęcia Google zdecydowanie go potrzebowały. Wcześniejszy wygląd, oparty o klasyczne suwaki, co się sprawdzało, ale nie było tak dokładne i... atrakcyjne wizualnie.

Zmieniaj oświetlenie w portretach po zrobieniu zdjęcia

Posiadacze Pixela 5 oraz Pixela 4a otrzymują też opcję manipulacji światłem na zdjęciach portretowych, chociaż - co bardzo ciekawe - nie jest wymagane skorzystanie z tego trybu podczas wykonywania fotografii, by później funkcja była dostępna. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia znacząco wpłynąć na zawartość zdjęcia i przygotowanie go dokładnie takim, jakiego będziemy potrzebować. Jeśli już mieliście skierować się ku sekcji komentarzy, by wyrazić swoje niezadowolenie, że użytkownicy innych Pixeli takiej nowinki nie dostali, to przekażę też dobre wieści: Google zapowiada wdrożenie nowej funkcji również na innych Pixelach już wkrótce.

Zdjęcia Google – prawdopodobnie najlepsza usługa do zdjęć. Wszystko, co musisz wiedzieć

Wszystkie powyższe nowości są dostępne już do pobrania w aktualizacji Zdjęć Google dla Androida, więc możecie sprawdzić je osobiście, gdy tylko zainstalujecie najnowszą wersję apki z Google Play. Nie jest jasne jak prędko zobaczymy je na iPhonie, ale mając na uwadze fakt, że Google niejednokrotnie wprowadzało niektóre nowości na iOS wcześniej, zaś z innymi potrafiło zwlekać dłuższy czas, tym razem może być podobnie.

Źródło: Google

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu