Google

Koniec Android TV, poznajcie Google TV, który integruje wszystkie VOD

Kamil Pieczonka
Koniec Android TV, poznajcie Google TV, który integruje wszystkie VOD
12

Nowy Chromecast to nie tylko nowe urządzenie, to także całkowicie nowe oprogramowanie pod postacią serwisu Google TV. Wygląda na to, że może to być spora zmiana na lepsze, szczególnie biorąc pod uwagę rosnącą liczbę serwisów VOD.

Chromecast z Google TV

Czym jest Google TV? Na pierwszy rzut oka to coś co już dobrze znamy z urządzeń z Androidem TV. Dostęp do wielu aplikacji streamingowych oraz polecane filmy i seriale, które są na nich dostępne. Jednak w Google TV wszystkie swoje serwisy VOD możecie dodać do specjalnej listy i połączyć ofertę wielu dostawców w jedno. Tym samym na głównym ekranie będą "reklamowane" filmy i seriale z różnych serwisów, dostępne za jednym kliknięciem. Integracja z asystentem Google pozwoli też uruchamiać konkretne produkcje tylko po ich nazwie, bez wywoływania konkretnej aplikacji. Z pewnością to dużo łatwiejsze, ale pytanie kto będzie też wszystkie abonamenty opłacał? ;-)

W tej chwili Google TV będzie dostępne tylko przez nowego Chromecasta, ale można oczekiwać, że z czasem usługa ta pojawi się również na innych urządzeniach. Z czasem pojawią się też nowe możliwości jak np. dodawanie ulubionych produkcji np. z poziomu przeglądarki. Jak nie chcecie czekać, to Chromecast będzie dostępny jeszcze w tym roku (poza USA) w cenie oscylującej w okolicach 49 USD. Oczywiście poza tym, nadal mamy tutaj podstawowe funkcje Chromecasta, czyli możliwość przesyłania obrazu ze smartfona, Ambient mode wyświetlający np. nasze zdjęcia na ekranie telewizora czy dostęp do serwisów streamingowych.

Nowy Chromecast zapowiada się zatem całkiem ciekawie i można oczekiwać, że Google TV będzie mocno promowaną usługą, bo da Google władze nad tym co nam poleca. Stąd już niedaleka droga aby pobierać od właścicieli serwisów VOD opłaty za reklamowanie ich produkcji ;-).

Głośnik Nest Audio

Google pokazało też nowy głośnik, który jest oczywiście zintegrowany z asystentem. Nest Audio skupia się przede wszystkim na jakości dźwięku, w obudowie znajdują się dwa głośniki, które mają zapewnić szersze pokrycie tonów (więcej basu) i większą głośność. Poza tym to nic innego jak kolejny produkt, który raczej nie będzie miał większego sensu w naszym kraju ;-). Jeśli jednak was zainteresował to będzie do kupienia od 5 października w cenie 99 USD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu