Aplikacje webowe

Zdalne zarządzanie komputerem z poziomu przeglądarki - Ulterius

GU
Grzegorz Ułan
12

Jeśli korzystacie z Chrome, zapewne znane jest Wam narzędzie Chrome Remote Desktop, do zdalnego dostępu do Waszych urządzeń. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić nową propozycję w tym temacie o nazwie Ulterius, zwłaszcza że wydaje się niezwykle użyteczne i samo wykonanie cieszy oko.

Narzędzie dostępne jest na Windowsa, po pobraniu aplikacji i zainstalowaniu uruchamiamy aplikację kliencką naszego serwera (ląduje w zasobniku systemowym), po czym łączymy się naszym urządzeniem już w przeglądarce. Nie trzeba niczego dodatkowo konfigurować, zakładać kont, wystarczy zalogować się do naszego urządzenia na dane logowania do systemu.

Po zalogowaniu mamy już wgląd w nasze urządzenie, dostęp do plików, uruchomionych procesów, nawet do kamery. Uruchomimy również konsolę systemową.Menadżer plików umożliwia zarówno pobieranie jak i zdalne wgrywanie plików, podobnie menadżer zadań umożliwia ubijanie procesów jak i ich uruchamianie. Z rzeczy, które działają słabo, mogę wymienić jedynie kamerę, obraz strasznie klatkuje i są spore opóźnienia. Ale program jest dopiero w fazie beta, więc możecie znaleźć jeszcze inne niedociągnięcia. Program ma udostępniony kod źródłowy, jeśli obawiacie się o bezpieczeństwo tego rozwiązania, do sprawdzenia na GitHub.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu