Moje przemyślenia

Zbyt szybko się ucieszyliśmy - XBOX Music Pass tylko dla WP8 i Windows 8. WP7 i Windows 7 pozostają ze starym Zune

GU
Grzegorz Ułan
10

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o planowanym wprowadzeniu nowej usługi XBOX Music Pass, dawniej Zune Pass do Polski i to w dość atrakcyjnych cenach. Okazuje się, że oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, ale tylko dla użytkowników Windows 8 i Xbox 360. XBOX Music Pass będzie natywną a...


W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o planowanym wprowadzeniu nowej usługi XBOX Music Pass, dawniej Zune Pass do Polski i to w dość atrakcyjnych cenach. Okazuje się, że oferta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna, ale tylko dla użytkowników Windows 8 i Xbox 360.

XBOX Music Pass będzie natywną aplikacją w najnowszych odsłonach systemu i oprócz wspomnianych cen za miesięczna subskrypcję (24,99 zł) będzie również opcja darmowa z reklamami. Do tego dochodzi opcja synchronizacji list odtwarzania na wszystkich urządzeniach, a w przyszłym roku usługa przechowywania muzyki w chmurze.

Bonusem dla użytkowników Xbox 360 będzie dostęp do 70 tyś teledysków. Te wszystkie opcje nie będą dostępne dla starszych wersji systemu. Jedynie za pośrednictwem Zune będzie możliwość dostępu do tych samych utworów.

Darmowe odsłuchiwanie muzyki z reklamami uruchomione zostanie już jutro w 12 krajach, jak wspomniałem tylko na Windows 8, natomiast XBOX Music Pass w 22. Nie znalazłem nigdzie szczegółów odnośnie tego czy w Polsce również, poinformujemy Was oczywiście, jeśli będzie już wiadomo to na pewno.

Oceniając tak na gorąco tę wiadomość, wydaje się, że to jak najbardziej zrozumiały krok ze strony Microsoft. Nowy system, zarówno na desktopach jak i urządzeniach mobilnych do tego konsola, a wszystko razem zaczyna przybierać postać kompletnego ekosystemu. Microsoft widać, zrobi wszystko, aby jak najszybciej i jak największą liczbę użytkowników przekonać do swoich nowych produktów.

Czy to i zapewne jeszcze inne atrakcyjne oferty sprawią, że "siódemka" szybko odejdzie w niepamięć? W początkowym odruchu powiemy sobie - nic podobnego, zostaje przy Windows 7, ale z drugiej strony, realnie i obiektywnie patrząc, jest to możliwe, zwłaszcza, że ceny aktualizacji do Windows 8 również przedstawiają się atrakcyjnie. A sam system jest dużo wydajniejszy i jeśli dojdą do tego, tak atrakcyjne oferty jak ta muzyczna, może się to wszystko udać, szybciej niż dziś się nam wydaje.

Obrazki

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: