Felietony

Zatęskniliście już za Naszą Klasą? Facebook wprowadza Grupy dla szkół

Grzegorz Ułan
Zatęskniliście już za Naszą Klasą? Facebook wprowadza Grupy dla szkół
12

Nie jest to oczywiście funkcjonalność Naszej Klasy, nawet z jej początków, wręcz przewyższa ją możliwościami. Jednak dostępna będzie tylko dla Uniwersytetów. Można powiedzieć, iż tym samym Facebook powraca, niejako, do swoich źródeł powstawania. W ramach tych specjalnych grup będziemy mogli dołączyć...

Nie jest to oczywiście funkcjonalność Naszej Klasy, nawet z jej początków, wręcz przewyższa ją możliwościami. Jednak dostępna będzie tylko dla Uniwersytetów. Można powiedzieć, iż tym samym Facebook powraca, niejako, do swoich źródeł powstawania. W ramach tych specjalnych grup będziemy mogli dołączyć do naszego Uniwersytetu i założyć zamknięte grupy klas, akademików czy samych kierunków. By dołączyć do grupy wymagany będzie nasz uniwersytecki adres email.

Polskie uczelnie jeszcze nie są udostępnione. Po wybraniu mojej byłej szkoły pojawia się komunikat z prośbą o podanie swojego uniwersyteckiego emaila do przesłania informacji o aktywowaniu danego Uniwerystetu.

Zrzuty ekranu z działających już grup w USA możemy podejrzeć na stronie zapowiedzi wprowadzenia grup na Facebooku.

Istota działania tego projektu sprowadza się do wspólnego życia studenckiego w zamkniętych na zewnątrz grupach, w których możemy się dzielić notakami z wykładów, omawiać zajęcia, umawiać się na spotkania, imprezy czy ważne wydarzenia oraz współdzielić pliki z ograniczeniem do 25MB.

Można powiedzieć, że nic nowego. Mamy wiele podobnych serwisów umożliwiających podobne funkcjonowanie grup studenckich. Jednak fakt udostępnienia tego rozwiązania wewnątrz najpopularniejszej sieci społecznościowej sprawia, iż projekt ten skazany jest na powodzenie już na samym starcie. Z chwilą udostępnienia go na całym świecie, powinien zyskać na popularności zabierając użytkowników z konkurencyjnych rozwiązań do siebie. Każdy kto i tak ma konto i aktywnie korzysta z Facebooka z chęcią zacznie korzystać z tych grup, bez dodatkowych kont w innych serwisach, nawet jeśli udostępniają więcej funkcji.

Sprawdźcie czy na tej liście wyszukiwania znajduje się już Wasza uczelnia i zapisujcie się już w oczekiwaniu na udostępnienie tych grup dla naszych uniwersytetów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook