Moje przemyślenia

Zarządzanie stronami na Google+ już dostępne na Androidzie i iOS

GU
Grzegorz Ułan
8

Dawno już nie słyszeliśmy o żadnych istotnych nowościach, wprowadzanych przez Google do swojej sieci społecznościowej. Dziś mamy dobrą wiadomość w temacie Google Plus dla właścicieli stron firmowych. Najnowsza aktualizacja aplikacji G+ na Androida i iOS przynosi długo oczekiwaną opcję, czyli możliwo...

Dawno już nie słyszeliśmy o żadnych istotnych nowościach, wprowadzanych przez Google do swojej sieci społecznościowej. Dziś mamy dobrą wiadomość w temacie Google Plus dla właścicieli stron firmowych. Najnowsza aktualizacja aplikacji G+ na Androida i iOS przynosi długo oczekiwaną opcję, czyli możliwość zarządzania stronami firmowymi.

Aby przełączyć się na stronę firmową, niestety trzeba każdorazowo wylogowywać się z naszego prywatnego konta. Tak samo, jeśli chcemy wrócić z powrotem. W zasadzie obsługa konta sprowadza się do tych samych opcji, które mamy dostępne poprzez przeglądarkę, oprócz Google Hangouts.

Możemy dodawać wpisy czy też zdjęcia jako marka, wyszukiwać inne strony, osoby i udostępniać swoje posty.

To ciekawy i bardzo pożądany ruch ze strony Google w kierunku stron firmowych. W dobie rewolucji mobilnej, kiedy powszechnie już korzystamy z internetu poprzez urządzenia mobilne, bywa że częściej niż ze stacjonarnych. Przyznam, że męczące już było korzystanie z przeglądarki na smartfonie, przełączając się na wersję klasyczną, by opublikować ważne posty na stronie firmowej. Kto wie, czy ta aktualizacja nie rozrusza na nowo tej sieci społecznościowej, ostatnio mocno komentowanej w klimacie miasta duchów.

Wiemy, że to właśnie strony firmowe mają potencjał, aby spopularyzować Google Plus wśród użytkowników sieci, tylko czy takie jedno udogodnienie wystarczy, by odciągnąć je trochę od Facebooka? Na pewno nie można bagatelizować Google w tym temacie, z pewnością jeszcze nie odpuścił w swojej walce o prym wśród społecznościówek, pozostaje więc nam poczekać na kolejne nowości w G+. Tymczasem zapraszam do aktualizacji swoich aplikacji.

Aktualizacja dostępna jest na smartfony z Androidem i iOS.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobilegoogle plus