Ciekawe strony

Zarządzaj wszystkimi swoimi plikami w sieci w jednym miejscu

GU
Grzegorz Ułan
3

Przechowywanie plików w sieci w tzw. dyskach sieciowych to już dziś powszechne zjawisko. Powstają dziesiątki takich serwisów, umożliwiających to, dając nam do dyspozycji różne pojemności, zwykle w darmowych wersjach jest to 5GB. Najpopularniejszym z nich jest Dropbox. Jest też BoxNet, mniej popularn...

Przechowywanie plików w sieci w tzw. dyskach sieciowych to już dziś powszechne zjawisko. Powstają dziesiątki takich serwisów, umożliwiających to, dając nam do dyspozycji różne pojemności, zwykle w darmowych wersjach jest to 5GB. Najpopularniejszym z nich jest Dropbox. Jest też BoxNet, mniej popularny w Polsce. Od niedawna też GoogleDocs umożliwia przesyłanie na nasze konta plików.

Jeżeli korzystacie z wszystkich tych serwisów, niezbędnym będzie się wydawał Wam Joukuu. Wręcz idealne rozwiązanie dla osób, które mają po kilka kont w jednym z tych serwisów, by skupić wszystkie przechowywane tam pliki w jednym miejscu. Nawet w darmowej wersji jest możliwość dodawania nieograniczonej liczby kont.

Na początek należy powiązać konto z naszym kontem w GDocs.

Wszystkie umieszczone tam pliki zostaną zaimportowane. Z poziomu Joukuu możemy je edytować, udostępniać czy też usuwać. Teraz też możemy dodawać inne nasze konta. Obecnie wspierane są te trzy wspomniane wcześniej serwisy. W przygotowaniu są następne.

Możemy też dodawać nowe dokumenty czy importować z dysku nowe pliki, które pojawią się również w dodanych do Joukuu kontach.
Jeżeli chcemy skorzystać z aplikacji desktopowej, mamy do wyboru program bezpłatny, jednak z ograniczeniem do jednego konta u każdego z dostawcy usług oraz płatny z nieograniczoną liczbą kont.

Joukuu Introduction from anson on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

pliki w chmurze