Serwis ten uruchomiony w 2008 roku, doczekał się już ponad 7 milionów użytkowników, z czego 5 milionów założyło tam swoje konto w ostatnim roku. Czym ...
Serwis ten uruchomiony w 2008 roku, doczekał się już ponad 7 milionów użytkowników, z czego 5 milionów założyło tam swoje konto w ostatnim roku. Czym jest SoundCloud? To nic innego jak kolejny serwis społecznościowy, z tym że tutaj możemy się dzielić swoimi publikacjami w formie audio. Idealna platforma do produkcji własnych treści w postaci różnego rodzaju podcastów czy też pojedynczych materiałów wrzucanych później na swojego bloga lub udostępnianych w innych sieciach społecznościowych.
Jaka działa sam serwis? Po założeniu konta i uzupełnieniu profilu, udostępniona zostanie nam nasza tablica, z poziomu której możemy dodawać lub nagrywać swoje materiały czy też wysłuchać treści udostępnionych przez naszych znajomych.
Korzystając z nawigacji, możemy odsłuchać również zamieszczone przez innych użytkowników serwisu, publiczne treści. Prezentowane są one według samych plików audio, użytkowników je zamieszczających lub też według kategorii tych materiałów.
Treści, osoby lub grupy, które przypadną nam do gustu, można dodać do swojego konta i obserwować wszystkie udostępniane na tych kontach materiały.
W serwisie też, mamy możliwość przeglądanie galerii aplikacji do nagrywania dźwięku. Zarówno na desktopy jak i mobilnych czy też webowych.
Darmowe konto umożliwia nam dodanie plików dźwiękowych o łącznej długości 120 minut. Najpopularniejsze konto Lite (kosztuje 29 euro rocznie) zwiększa ten limit do 240 minut. Nieograniczone możliwości daje nam dopiero konto Pro Plus za 500 euro rocznie.
Ostatnia opcja wydaje mi się odpowiednia jedynie dla profesjonalnych muzyków, dzielących się nią w celach promocyjnych, no i chyba nie w naszym kraju z uwagi na zaporową cenę, przy innych darmowych opcjach dostępnych w internecie, można to potraktować to jako zbyteczny wydatek.
Spójrzmy teraz jak wygląda sam proces dodawania własnych plików w tym serwisie. Możemy dodawać po prostu już nagrane wcześniej materiały, przy pomocy innych narzędzi, wspierane są pliki w formacie AIFF, WAVE, FLAC, OGG, MP2, MP3 oraz AAC. Bądź też nagrać swój, bezpośrednio na stronie.
Tak nagrany dźwięk, możemy udostępnić na przykład na swojej stronie w postaci prostego widgetu.
Antyweb by grzesiek
Powyższy materiał został nagrany przy pomocy świetnej aplikacji dedykowanej dla Androida. Dostępna jest też wersja na iPhone.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu