Aplikacje webowe

„Zarobiłem” już dziś prawie 80 zł na kryptowalutach

Grzegorz Ułan
„Zarobiłem” już dziś prawie 80 zł na kryptowalutach
26

Na genialny pomysł wpadł jeden z użytkowników Wykopu i stworzył prosty symulator giełdy, na której możemy kupować i sprzedawać kryptowaluty. Nie potrzeba instalować żadnego oprogramowania, wystarczy się zalogować i oddać się zabawie.

Kursy poszczególnych kryptowalut są rzeczywiste, pobierane i aktualizowane, co dwie minuty z coinmarketcap.com. Do wyboru mamy kilkadziesiąt wirtualnych walut, a po prawej możemy śledzić ich aktualny kurs i wahania - w ostatniej godzinie, w ostatnich 24 godzinach oraz przez ostatni tydzień.

Na start zabawy dostajemy 10 tys. zł, za które możemy zakupić wybrane waluty. Skrypt przelicza je według aktualnego kursu i umieszcza na naszym koncie.

Możemy kupować kryptowaluty i je sprzedawać, zarobione w ten sposób pieniądze widać na naszym koncie po odjęciu kwoty startowej.

Sama zabawa to nie wszystko, oprócz posmakowania tego jak to wszystko działa, możemy też wygrać rzeczywistą wartość jednej z kryptowalut. Twórca symulatora ogłosił konkurs, który polega na wygenerowaniu jak największego zysku w portfelu do 30 grudnia do godziny 20:00, zwycięzca otrzyma 1000 DOGE. To może i niewiele, bo w przeliczeniu na złotówki daje aktualnie nieco ponad 20 zł, ale kto wie, co z tego urośnie za kilka lat:)

Niemniej oprócz tego mamy tu fajny pogląd tego, jak działa giełda. Analizuje sobie to od kilku godzin i muszę powiedzieć, że się wciągnąłem. Nigdy nie kupowałem kryptowalut, ale zaczyna kusić. Jeśli nie mieliście nigdy styczności z wirtualnymi walutami, to też warto się zainteresować tym symulatorem, bo generuje to ciekawość zgłębienia tego tematu.

Adres symulatora via Wykop.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu