Google

Loty Google już w Material Design, następny będzie Gmail?

Grzegorz Ułan
7

Google Kalendarz, Kontakty, Plus, Zdjęcia, Dysk, YouTube czy Inbox są już spójne wizualnie i przeprojektowane w nowoczesne interfejsy, czyli mamy już niemal wszystkie usługi Google w MD. Teraz do tego grona dołączają Loty Google, czyżby kolejną z usług był Gmail, na którego tak długo już wszyscy czekamy?

Po wejściu na stronę główną Google Loty czeka na nas jeszcze stary interfejs, ale już z boku mamy zaproszenie do zupełnie nowej wersji, z zupełnie odmienionym wyglądem i funkcjonalnością.

google loty

Teraz po aktywowaniu formularza do wyboru miejsca docelowego wyświetlą się nam najbardziej popularne kierunki z miejsca wylotu, wraz z czasem podróży i cenami.

google loty - wybór lotów

Gdy już wybierzemy docelowe miejsce lotu wyświetli nam się panel z listą lotów i kilkunastoma funkcjami, które jeszcze dokładniej precyzują wyniki wyszukiwania.

szczegóły lotu - przesiadki

Możemy tu wybrać opcje z przesiadkami lub bez, dowolną ceną lub dokładnie sprecyzowaną, godziny wylotu, które nam najbardziej odpowiadają czy możliwość wybrania konkretnych linii lotniczych.

opcje odlotu z gdańska

Ciekawą opcje kryją się też pod kafelkami umieszczonymi nad listą lotów, gdzie możemy wyświetlić i porównać ceny w różnych dniach wylotu, sprawdzić je na wykresie lub na pobliskich lotniskach. Wszystko w jednym panelu, bez konieczności przechodzenia na inne podstrony.

opcje odlotu do gdańska

Po wybraniu konkretnego lotu wyświetli się jeszcze nam podsumowanie z możliwością włączenia monitorowania cen na danym kierunku oraz dodatkową propozycją/reklamą podobnego lotu.

warszawa - gdańsk zakup lotu

Podobają mi się te zmiany interfejsu, które Google systematycznie wprowadza do wszystkich swoich usług, niemniej już się nie mogę doczekać, kiedy zawitają do Gmail, z którego najczęściej korzystam, a według ostatnich doniesień już niedługo Material Design powinien się pojawić na Gmailu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu