Aplikacje webowe

Zapracowany? Zaraz spotkanie? Ustaw sobie timer w przeglądarce

Grzegorz Ułan
Zapracowany? Zaraz spotkanie? Ustaw sobie timer w przeglądarce
14

Jedną z rzeczy, przez które nijak nie wyobrażam sobie rezygnacji z tej przeglądarki to mega proste, wręcz banalne aplikacje, ale jednocześnie bardzo użyteczne. Dziś wpadła mi w ręce kolejna, którą chce się z Wami podzielić. Zaznaczę tylko na początek, że przyda się tylko tym z Was, którzy sporo prac...

Jedną z rzeczy, przez które nijak nie wyobrażam sobie rezygnacji z tej przeglądarki to mega proste, wręcz banalne aplikacje, ale jednocześnie bardzo użyteczne. Dziś wpadła mi w ręce kolejna, którą chce się z Wami podzielić. Zaznaczę tylko na początek, że przyda się tylko tym z Was, którzy sporo pracują na komputerze, w zasadzie tylko w przeglądarce.

Ile to już razy przegapiłem coś, nie wiem, umówiony telefon, puszczenie wpisu o określonej godzinie czy inne podobne czynności, będąc zwyczajnie pochłonięty pisaniem czegoś innego. Tak, nie używam do tego żadnych menadżerów zadań, czasem testuje takie rozwiązania, czy to w formie webowych czy mobilnych aplikacji, ale zawsze po jakimś czasie o nich paradoksalnie zapominam i później leżą odłogiem.

Omnibox Timer to niezwykle proste rozszerzenie do Google Chrome, które po wpisaniu zwykłej frazy z czasem i opisem zdarzenia poinformuje nas wyskakującym oknem powiadomienia z danym terminem. Wystarczy w pasku adresu wpisać tm i dalej interesujący nas okres, opisu nie trzeba, ale chyba warto to zaznaczyć jeśli ustawiamy kilka powiadomień, według schematu:

  • 1s - 1 sekunda
  • 1m - 1 minuta
  • 1h - 1 godzina

Po wyznaczonym terminie wyskoczy nam odpowiednie okienko, które w przeciwieństwie do powiadomień z Gmaila, zamknie się dopiero po kliknięciu w niego.

Brakuje mi jeszcze dodatkowych opcji typu podglądu listy zdefiniowanych już powiadomień czy też funkcji "drzemki", ale być może to jeszcze zostanie dopracowane, a i w tej wersji to wystarczający i spełniający swoją funkcję dodatek do przeglądarki.

Rozszerzenie do pobrania oczywiście z Chrome Web Store.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google chromeprzypomnienia