Aplikacje webowe

Szybkie pozbycie się tła ze zdjęć - sprawdziłem, działa

Grzegorz Ułan
Szybkie pozbycie się tła ze zdjęć - sprawdziłem, działa
40

Muszę przyznać, że ostatnio dość mocno rozpisałem się o aplikacjach webowych, ale w przeważającej liczbie związane to było z zamknięciem GR i dość licznie napływającymi alternatywami. Często też dzielicie się akurat ze mną w korespondencji swoimi znaleziskami, co mnie bardzo cieszy i niejako zobowią...

Muszę przyznać, że ostatnio dość mocno rozpisałem się o aplikacjach webowych, ale w przeważającej liczbie związane to było z zamknięciem GR i dość licznie napływającymi alternatywami. Często też dzielicie się akurat ze mną w korespondencji swoimi znaleziskami, co mnie bardzo cieszy i niejako zobowiązuje do zapoznania się z nimi. Wybieram te, które uznaje za przydatne i takie, które po prostu działają zgodnie z przeznaczeniem. Nie inaczej jest z dzisiejszą propozycją - Clipping Magic.

To niezwykle proste narzędzie, dostępne online, służące do usuwania niepotrzebnych obiektów i całego tła ze zdjęć. Wiem, że są do tego inne aplikacje, z których zapewne korzystacie, ale osobiście sprawdzałem i próbowałem podobny efekt uzyskać w GIMP-ie i zajęło mi to około 10 minut. O ile wycięcie interesującego mnie fragmentu nie sprawiło mi problemu, o tyle już z eksportem do właściwego formatu bez niespodzianek się nie obeszło. Zaznaczam, że nie jestem w tych tematach biegły i dla takich z Was polecam Clipping Magic.

Wszystko, co potrzebujemy do tego, to przedmiotowe zdjęcie, które wgrywamy z komputera albo wrzucamy metodą przeciągnij i upuść. Następnie przenoszeni jesteśmy już do naszego edytora.

Do dyspozycji mamy pasek narzędzi do szczegółowego obrobienia naszego zdjęcia. Ja sprawdziłem tylko dwa podstawowe, czyli czerwona i zielona kreska. Czerwoną zaznaczamy fragmenty, których chcemy się pozbyć. Zieloną to, co ma pozostać. Jak widzicie na powyższym zdjęciu wystarczyło kilka pociągnięć, by pozbyć się tła. Pozostały drobne niedociągnięcia, które udało mi się usunąć równie szybko zmniejszając wielkość wskaźnika.

A o to efekt, zajęło mi to dosłownie chwilę:

Nie jest to szczyt możliwości tego narzędzia. Zdjęcie można jeszcze dopracować dostępnymi opcjami korekty lub też poddać dalszej obróbce już w naszym desktopowym narzędziu. Poza tym obiekt nie był dość wdzięczny do takiego wycinania - nieregularne i mało wyraźne kształty, ale i tak, moim zdaniem Clipping Magic poradził sobie z tym znakomicie. Miłej zabawy z Waszymi zdjęciami:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu