5

A za hot doga w Żabce zapłacicie aplikacją. Sieć sklepów wprowadza płatności Żappka Pay

żappka pay
Już w połowie czerwca klienci sieci sklepów Żabka będą mogli skorzystać z nowej metody płatności. We wszystkich ponad 6100 placówkach za zakupy zapłacicie aplikacją mobilną Żappka. Wszystko dzięki Żappka Pay

Nie ma niczego zaskakującego w tym, że popularne sklepy starają się zachęcić klientów do korzystania ze swoich aplikacji mobilnych. Oprócz zniżek, kuponów, czy aktualnej oferty, niektórzy decydują się na umożliwienie realizowania płatności, bez konieczności sięgania do portfela — czy to po gotówkę, czy po kartę. Wystarczy podpięta pod aplikację mobilną karta, by szybko zapłacić za zakupy. Z takiego rozwiązania korzysta np. Lidl — dzięki usłudze Lidl Pay. Teraz za zakupy, także z pomocą aplikacji, zapłacicie w sklepach sieci Żabka. Sieć popularnych sklepów uruchamia usługę Żappka Pay.

Zobacz też: Wpłacaj na kartę, czyli nowa usługa w Żabce, dzięki której wpłacicie gotówkę na swoje konto

Żappka Pay, czyli nowy sposób płatności za zakupy w sklepach Żabka testowany był przez ostatnie tygodnie w 5 sklepach sieci — 3 z nich były w Poznaniu, 2 w Warszawie. W pierwszych dniach z nowej funkcjonalności aplikacji Żappka korzystali pracownicy sieci, jak i zaproszeni użytkownicy.

W ramach naszej strategii od kilku lat bardzo mocno inwestujemy w transformację cyfrową, która jest jedną z podstaw rozwoju sieci Żabka. Wszystkie wprowadzane przez nas usługi bazujące na nowoczesnych technologiach mają przede wszystkim za zadanie zwiększyć jakość i komfort zakupów dokonywanych w naszych sklepach. Tak jest też z Żappka Pay, czyli nową funkcjonalnością w aplikacji żappka. To nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie płatnicze sprawi, że zakupy w Żabce staną się jeszcze prostsze, a wizyta w sklepie zostanie skrócona do minimum

— mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu ds. finansowych i rozwoju Żabka Polska.

Żabka z nowym sposobem płatności za zakupy. Żappka Pay wykorzystuje aplikację mobilną do płacenia w popularnej sieci sklepówżappka pay

Jak zacząć korzystać z Żappka Pay?

  • W aplikacji Żappka należy podpiąć kartę płatniczą i zabezpieczyć ją kodem PIN, skanem twarzy lub odciskiem palca.
  • Podłączenie karty i płacenie za pośrednictwem aplikacji jest całkowicie bezpieczne, a cały proces jest obsługiwany przez firmę First Data.
  • Podczas zakupów wystarczy pokazać kod z aplikacji i potwierdzić płatność jedną z wybranych form autoryzacji
  • Dzięki Żappka Pay jednym skanowaniem aplikacji będzie można płacić za zakupy, zbierać punkty lojalnościowe oraz korzystać z promocji przygotowanych dla użytkowników Żappki.

Przedstawiciele sieci zapewniają, że nowy sposób płatności ma być szybszy niż tradycyjne płacenie gotówką, czy płatność kartą. Jak będzie w rzeczywistości — przekonacie się za kilkanaście dni.

Aktualizacja 10.07. Żappka Pay trafia do kolejnych użytkowników

W ostatnich tygodniach w aplikacji Żappka u większej liczby użytkowników pojawia się możliwość aktywowania Żappka Pay. Przyznam szczerze, że osobiście nie jestem przekonany do tego typu płatności. Z Lidl Pay skorzystałem tylko raz — w celu chęci sprawdzenia, czy jest rzeczywiście szybciej, niż np. płatność z Apple Pay, czy tradycyjną kartą. I niestety nie było. Nie sądzę też, by Żappka Pay była szybsza, na co liczą przedstawiciele sieci sklepów. U mnie wciąż nie ma możliwości podpięcia karty do konta, także nie mam jeszcze możliwości przekonania się, czy tak jest. Podejrzewam jednak, że szybciej będzie wybierając tradycyjne środki płatności.