Facebook

Zapowiada się niezły śmietnik - GIFy trafiły wreszcie na Facebooka

Paweł Winiarski
Zapowiada się niezły śmietnik - GIFy trafiły wreszcie na Facebooka
9

Jedni już podskakują z radości, inni płaczą bojąc się, jak będą wyglądać ich news feedy. Nie ukrywam, że bliżej mi do tej drugiej grupy. GIFy to świetna sprawa. Ale tylko jeśli używane są a) rozsądnie b) w małych ilościach. Patrząc na obrazkowy śmietnik jaki pojawia się w komentarzach na Facebook...

Jedni już podskakują z radości, inni płaczą bojąc się, jak będą wyglądać ich news feedy. Nie ukrywam, że bliżej mi do tej drugiej grupy.

GIFy to świetna sprawa. Ale tylko jeśli używane są a) rozsądnie b) w małych ilościach. Patrząc na obrazkowy śmietnik jaki pojawia się w komentarzach na Facebooku boję się, że po wprowadzeniu animowanych obrazków będzie tylko gorzej. A przy okazji trzeba będzie bardziej uważać na transfer w smartfonie - w końcu animacje ważą więcej. No dobrze, ale już postanowione.

Facebook potwierdził, że wprowadzi możliwość umieszczania GIFów w news feedzie. Nie wszyscy zobaczą nową funkcję od razu, ale ostatecznie trafi ona do każdego użytkownika. Ciekawi mnie co sprawiło, że osoby odpowiedzialne za serwis zmieniły zdanie. Przecież GIFy nie stanowiły technicznego problemu, unikano ich twierdząc, że wprowadzą tylko chaos. Jak widać teraz chaos jest rzeczą pożądaną.

GIFy na Facebooku już działają. Przynajmniej powinny, wkleiłem na swojej osi link do animacji z Giphy - aby go odtworzyć, wystarczyło kliknąć na środku obrazka, podobnie jak ma to miejsce chociażby z linkami do filmów z YouTube. Jeśli macie włączone autoodtwarzanie wideo, GIFy również odtworzą się automatycznie. Myślę, że możecie spróbować również z odnośnikami do Imgura czy Tumblra - choć podejrzewam, że zadziała link z jakiejkolwiek strony. Nie da się jeszcze natomiast przesyłać GIFów na zasadzie przesyłania zdjęć lub filmów. GIFy działają również wklejone do komentarzy.

Wprowadzamy wsparcie dla animowanych GIFów w News Feedzie. Po to, byście mogli dzielić się ze znajomymi fajniejszymi, bardziej ekspresyjnymi rzeczami.

GIFy nie zadziałają natomiast na fanpage'ach - sprawdzałem. Ciekawe dlaczego, macie jakieś pomysły?

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gif