Motoryzacja

Zapomnijcie o Tesli, czas na Renovo Coupe

Tomasz Krela
Zapomnijcie o Tesli, czas na Renovo Coupe
2

Są na świecie takie samochody, które rozbudzają wyobrażnię i przyprawiają o szybsze bicie serca. Wiele osób, zachwyca się samochodami elektrycznymi. Dla mnie pozostają one wciąż jedynie ciekawostką. Nie można jednak odmówić niektórym modelom aut, bardzo ciekawej linii nadwozia. Do takich samochodów...

Są na świecie takie samochody, które rozbudzają wyobrażnię i przyprawiają o szybsze bicie serca. Wiele osób, zachwyca się samochodami elektrycznymi. Dla mnie pozostają one wciąż jedynie ciekawostką. Nie można jednak odmówić niektórym modelom aut, bardzo ciekawej linii nadwozia. Do takich samochodów można zaliczyć znaną wielu osobom Teslę model S. W weekend ruszyła sprzedaż innego samochodu elektrycznego - Renovo Coupe. Ten amerykański elektryczny samochód uosabia niemal wszystko to, co można kochać w motoryzacji.

Konia z rzędem temu, kto kojarzy firmę Renovo. Nie przeszkodziło to jednak w tym, by stworzyli, jak sami twierdzą, pierwszy amerykański elektryczny supersamochód. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż te słowa są na wyrost.Renovo Coupe wydaje się wyglądać znajomo i nie mylicie się w tej kwestii. Ten elektryczny samochód został oparty na legendarnym modelu Shelby Daytona, który w swoim garażu chciałby zobaczyć każdy miłośnik motoryzacji.

Zaprezentowany w weekend samochód to sportowa bestia. Wystarczy przywołać tylko kilka danych ze specyfikacji technicznej. Ważące niespełna 1500 kg coupe rozpędzać się będzie do 100 km/h w około 3,4 sekundy. Dodatkowo elektryczny silnik dysponuje aż 1355 Nm momentu obrotowego.Natomiast 500 koni mechanicznych rozpędza ten bolid do maksymalnych 200 km/h.

Czego można chcieć więcej? Może szybkiego ładowania wbudowanych akumulatorów? Proszę bardzo, proces ładowania podzielono na dwa etapy. Szybkie ładowanie akumulatorów zajmie około 30 minut, jednak by całkowicie je naładować potrzeba będzie 5 godzin. To, co jednak jest nie mniej istotne w kwestii samochodów elektycznych, to ich zasięg. W przypadku Renovo Coupe ma on wynosić około 160 kilometrów.

Zasięg nie robi może specjalnego wrażenia, a i trzeba go zweryfikować w rzeczywistości. Nie zważając na to, zakładając nawet zasięg w granicach 120-140 km, możemy być pewni, że będą to kilometry pokonane autem o prawdziwie sportowych osiągach. Tylko, czy brak zapachu paliwa i wybuchów resztek niespalonej mieszanki paliwa w układzie wydechowym, pozwala postrzegać tego typu samochody za prawdziwie sportowe? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Nie ma jednak wątpliwości, że Model S od Tesli, przy tym coupe, wygląda jak rodzinne kombi. Gdyby jeszcze nie zaporowa cena Renovo Coupe, wynosząca

529 tysięcy dolarów, to ten tekst zakończyłbym stwierdzeniem - do zobaczenia w moim garażu w przyszłym roku. A tak jedyne, co mogę napisać, to - pomarzyć zawsze można. Niewątpliwie to, co urzeka i uwodzi, to klasyczna linia legendarnego Shelby, która nadal zachwyca, nawet w przypadku elektrycznego silnika pod maską.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tesla model s