Internet

Zapłać ile chcesz za premium Wunderlist, Pixlr, Sketchbook, Scribd i inne świetne usługi

Tomasz Popielarczyk
Zapłać ile chcesz za premium Wunderlist, Pixlr, Sketchbook, Scribd i inne świetne usługi
4

Odnoszę wrażenie, że pierwotna idea akcji typu bundle uległa znaczącej komercjalizacji i obecnie większość inicjatyw tego typu to po prostu suchy i bezlitosny biznes. Tym bardziej warto pisać o projektach, które ciągle noszą w sobie pewien szczytny cel, a do takich z całą pewnością należy Pay it For...

Odnoszę wrażenie, że pierwotna idea akcji typu bundle uległa znaczącej komercjalizacji i obecnie większość inicjatyw tego typu to po prostu suchy i bezlitosny biznes. Tym bardziej warto pisać o projektach, które ciągle noszą w sobie pewien szczytny cel, a do takich z całą pewnością należy Pay it Forward Bundle, gdzie wspierając organizację charytatywną Watsi otrzymamy konta premium, materiały i narzędzia wyceniane na 4,5 tys. dolarów.

O projekcie dowiedziałem się z oficjalnego newslettera Wunderlist, a więc wierzę, że nie jest to żadna próba wyłudzenia pieniędzy (jak chociażby opisywany ostatnio super-smartfon). W jego ramach możemy przekazać dowolną (ale nie niższą niż 2 dolary) kwotę na organizację Watsi, która zajmuje się zapewnianiem opieki zdrowotnej mieszkańcom krajów rozwijających się. To dość nietuzinkowy projekt, bo działający w oparciu o model crowdfundingu. Internauci sami wybierają podopiecznych, których by chcieli wesprzeć i przekazują pieniądze. Łącznie już ponad 9,2 tys. osób pomogło 3,1 tys. pacjentów z 19 krajów.

W ramach opisywanego bundle'a nie będziemy wybierali osób, które chcemy wesprzeć, a jedynie przekazywali pieniądze na samą inicjatywę. Do jej twórców trafia cała wpłacona suma, co oznacza, że firmy biorące udział w projekcie robią to w pełni charytatywnie. A trzeba przyznać, że wśród nich znajdują się znane startupowe marki.

Co zatem otrzymamy w zamian? Prezentów jest sporo, przy czym część to jedynie rabaty na zakup pewnej usługi, więc podawaną przez organizatorów kwotę należy traktować dość umownie. Nie znaczy jednak, że bundle nie jest warty uwagi. Na liście znajduje się m.in. wspomniany Wunderlist Pro na 12 miesięcy, czyli jedna z najlepszych wieloplatformowych list zadań. Oprócz tego otrzymujemy roczny dostęp premium do edytora graficznego Pixlr oraz szkicownika Sketchbook - oba to serwisy należące do firmy Autodesk, która jest marką samą w sobie. Na uwagę zasługuje również 6-miesięczny dostęp do platformy zarządzania prototypami i współpracy InVision oraz 3-miesięczna subskrypcja na Scrbid będącym jedną z ciekawszych baz z ebookami i e-czasopismami.

Na paczkę szczególną uwagę zwrócić powinni graficy i webdesginerzy, bo w jej skład wchodzi również 95 assetów, a więc graficznych paczek z teksturami, mock-upami, szablonami i innymi projektami opracowanymi przez 22 niezależnych artystów. Sponsorem jest tutaj pewnie dobrze znany niektórym serwis Creative Market, który wycenił ten pakiet na ponad 1,1 tys. dolarów.

Pełną listę nagród oraz formularz do wpłaty znajdziecie na oficjalnej stronie akcji pod adresem payitforwardbundle.com. Niestety twórcy nie przewidzieli innej formy płatności niż kartą, co może stanowić dla większości użytkowników pewną blokadę. Szkoda. Niemniej zdecydowanie polecam i sam dorzucam swoją cegiełkę do inicjatywy. Można to będzie jeszcze zrobić do końca grudnia. Zakupione oferty trzeba natomiast wykorzystać do końca stycznia 2015 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu