Ciekawostki technologiczne

Zamiana wszystkich możliwych przedmiotów w touch pad

Marcin Hołowacz
Zamiana wszystkich możliwych przedmiotów w touch pad
2

Nie lubisz korzystać z touch pada w swoim laptopie? Może tak naprawdę nie miałeś jeszcze styczności z odpowiednim panelem dotykowym i stąd cały problem. Nie martw się, odpowiednie rozwiązanie już jest w drodze.

Touch pad zrobiony z czegokolwiek

Pracownicy naukowi z Carnegie Mellon University wykorzystują specjalna farbę w sprayu o właściwościach przewodzących w połączeniu z elektrodami, po to abyś w końcu mógł cieszyć się touch padem swoich marzeń. Co to może być? Nie mam pojęcia, być może zawsze chciałeś żeby powierzchnią panelu dotykowego była figurka reprezentująca bałwana? A może po prostu chciałbyś żeby twoim touch padem była prawdziwa gitara? Nie ma sprawy.

Jak widać na poniższym filmiku, tylko twoja wyobraźnia może stanowić ograniczenie dla powierzchni, które zamienisz w swój panel dotykowy. Pewnie zapytasz „ale po co?” i „dlaczego niby miałbym to robić?”. No cóż… z tego co widziałem możesz wydrukować sobie np. ikony swoich ulubionych programów i powiązać je funkcjonalnie z systemem operacyjnym, tak aby od tej pory naciskać na symbol Adobe Photoshop znajdujący się fizycznie na twoim stole! Jeśli to cię nie przekonało, to nie wiem co mam ci jeszcze powiedzieć.

Nieważne z czego jest zrobione, ale będzie touch padem

Podsumowując. Badacze pochwalili się tanim sposobem na zamianę przedmiotów codziennego użytku w czujniki, które pozwalają wykrywać położenie naszego palca na najróżniejszych powierzchniach. Nie dość, że jest to dość tanie, to można w ten sposób zamieniać wiele rzeczy w panele dotykowe. Nieważne czy są wykonane z drewna czy np. z plastiku, ponieważ i tak pokryjemy je przewodzącym sprayem. Tak samo znaczenia nie ma kształt, tzn. mogą to być zarówno płaskie powierzchnie, jak i coś bardziej złożonego.

Można to wykorzystywać do przemiany całych ścian budynku w touch pad, albo do wykonania pokrowca na telefon, który będzie pozwalał na interakcję ze smartfonem jeszcze zanim go wyjmiemy ze wspomnianego pokrowca.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu