Wearables

Założę się, że w taki sposób w Half-Life jeszcze nie graliście… [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Założę się, że w taki sposób w Half-Life jeszcze nie graliście… [prasówka]
6

Są gry i GRY. Seria Half-Life z całą pewnością kwalifikuje się do tej drugiej grupy. W czasie, gdy pół świata z wypiekami na twarzy wyczekuje jakichkolwiek przecieków na temat trzeciej odsłony serii, Wy możecie zagrać w pierwszą w sposób, wydawać by się mogło, niemożliwy. Jedyny warunek - musicie mi...

Są gry i GRY. Seria Half-Life z całą pewnością kwalifikuje się do tej drugiej grupy. W czasie, gdy pół świata z wypiekami na twarzy wyczekuje jakichkolwiek przecieków na temat trzeciej odsłony serii, Wy możecie zagrać w pierwszą w sposób, wydawać by się mogło, niemożliwy. Jedyny warunek - musicie mieć zegarek z Androidem.

Half-Life na zegarku

Nie powiem, abym był jakoś szczególnie zaskoczony. Fani modyfikacji co i rusz miewają takie szalone pomysły. Jeden z nich wykorzystał oprogramowanie SDLash, aby uruchomić Half-Life na zegarku LG G Watch z Androidem Wear. Efekt nie rzuca na kolana, bo gra działa przeciętnie, a przy tym lubi się zawiesić lub zamknąć. Niemniej ciągle jest to legendarny Half-Life uruchomiony na zegarku. Tylko jak w to grać? Obstawiałbym raczej inne zastosowanie - szpanowanie na jakiś nerdowskich imprezach lub zlotach.

Dwa sportowe pulsometry od Garmina

Zanim w na rynku mobilnym pojawiła się moda na wearables, amatorzy sportu (i profesjonaliści) mogli polegać na gadżetach Garmina. Nadal mogą. Firma wprowadza na rynek dwa nowe urządzenia: HRM-Swim oraz HRM-Tri. Jak łatwo się domyślić są one dedykowane pływakom oraz uprawiający triatlon. To zarazem pierwsze tego typu gadżety, które mierzą puls również pod wodą. Poza tym opaski potrafią monitorować aktywność w trakcie treningu/zawodów, dostarczając bardzo szczegółowe informacje. Całość trafia do Garmin Connect, gdzie jest przekształcana na wykresy i statystyki. Bateria HRM-Tri ma wystarczać na 10 miesięcy pracy, zaś HRM-Swim - aż na 18 miesięcy. Na rynku urządzenia mają pojawić się w trzecim kwartale br. w cenach odpowiednio 130 oraz 100 dol.

Rise of Tomb Raider na PC i PS4 w 2016

Potwierdziły się informacje o tymczasowej wyłączności Rise of Tomb Raider na Xboksa One. Gra ma trafić na pecety na początku 2016 roku. Posiadacze konsol PS4 poczekają znacznie dłużej, bo aż do świąt Bożego Narodzenia 2016. Tymczasem na Xbox One oraz X360 gra zadebiutuje już 10 listopada. Daje to rok przewagi platformom Microsoftu. Cóż, nie da się ukryć, że najmocniej ucierpią na tym sami gracze.

Google zaoferuje specjalny adres Gmail za 2 dolary

Google potwierdza, że testuje opcję wykupienia specjalnych adresów Gmail dla zwykłych użytkowników. Za 2 dolary miesięcznie posiadacze skrzynek będą mogli zarejestrować pocztę pod dowolną domeną (nazwa_użytkownika@dowolna_domena.com). Będzie to tym samym dopełnienie istniejącej już biznesowej wersji za 5 dol./mc, która poza specjalnym adresem daje również 30 GB przestrzeni oraz wsparcie 24/7. Najdroższa opcja za 10 dol./mc zapewnia obecnie nielimitowaną przestrzeń (lub 1 TB na użytkownika, gdy jest ich więcej niż pięciu) oraz dostęp do archiwizacji poczty eDiscovery. Jeżeli zatem planujecie zmianę adresu, a dotąd nie korzystaliście z Google Apps for Work, to będzie ku temu okazja

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu