Startups

Zakupomat.pl - porównywarka cen z cashback

Grzegorz Marczak
4

Czym jest zakupomat piszą autorzy w swojej notce prasowej : W przeciwieństwie do innych porównywarek cen w Zakupomacie wszystkie sklepy na rynku mają możliwość listowania swoich produktów zupełnie za darmo - dzięki czemu porównanie cen w naszym serwisie docelowo będzie dużo lepiej odwzorowywa...


Czym jest zakupomat piszą autorzy w swojej notce prasowej :

W przeciwieństwie do innych porównywarek cen w Zakupomacie wszystkie sklepy na rynku mają możliwość listowania swoich produktów zupełnie za darmo - dzięki czemu porównanie cen w naszym serwisie docelowo będzie dużo lepiej odwzorowywać realia rynkowe - pokazujemy bowiem wszystkie ceny na rynku a nie tylko ceny tych sklepów które nam za to płacą!....

system cashback pozwala wszystkim z was już dzisiaj inkasować prowizje za zakupy w wybranych sklepach i stronach www takich jak np. empik.pl, inbook.pl czy hoopla.pl - kupując na tych i innych stronach, otrzymujecie punkty cashback, które możecie następnie zamienić na dowolnie wybrane bony zakupowe np. Sodexho Pass, bony sieci Empik itp.

Czyli robiąc zakupy poprzez wyszukiwarkę zakupomat.pl mamy możliwość zarobienia punktów które przekładać się będą na bony pieniężne do wykorzystania w Empikach i innych. Ciekawe ? - ciekawe o tyle, że przy braku opłat wnoszonych przez sklepy internetowe nie wiadomo skąd się biorą pieniądze. Gdy jednak wczytamy się dalej w informacje zawarte w serwisie dowiemy się, że ta darmowa możliwość umieszczania listy artykułów z naszego sklepu ma pewne wady (których nie ma oczywiście wersja w której sklepy płacą za korzystanie z serwisu):

wybór tego modelu współpracy oznacza, że przy ofercie produktów oferowanych przez sklep nie zamieszczamy buttona ”przejdź do sklepu”, linka do strony sklepu ani jego logo. Podajemy rzecz jasna informacje o adresie internetowym sklepu, jednak samo przejście do niego jest mocno utrudnione.

Model numer II czyli pay per click (sklepy płaca za kliknięcie w odnośnik prowadzący do ich witryny) powyżej opisanych wad jest pozbawiony - i prawdopodobnie to ten model będzie finansował cashback.

Pytanie tylko czy serwis wzbudzi na tyle duże zainteresowanie aby móc finansować na dłuższą metę cashback i czy rzeczywiście możliwość zarobienia kilkunastu złotych na zakupach będzie aż tak atrakcyjna?

Autorzy dobrze wiedzą, że porównywarki cen nie mogą liczyć na lojalność klientów, najważniejsze jest znalezienie najlepszej ceny i bez znaczenia jest miejsce w którym tą cenę znajdziemy (czy będzie to ceno czy nokaut). Mam duże wątpliwości czy cashback jest na tyle dobrym programem lojalnościowym aby móc na jego bazie konkurować z innym serwisami tego typu w Polsce.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu