Startups

Mrovisko.pl pełne pracy

Grzegorz Marczak
3

Nowy polski startup o nazwie mrovisko.pl właśnie niedawno ujrzał światło dzienne. Na mrovisku z pewnością będziemy szukać ogłoszeń o pracę - jest to jedna z podstawowych funkcji tego serwisu. Jak powiedzieli mi autorzy serwisu informacje o ogłoszeniach o pracę zbierane są największych serwisów w P...


Nowy polski startup o nazwie mrovisko.pl właśnie niedawno ujrzał światło dzienne. Na mrovisku z pewnością będziemy szukać ogłoszeń o pracę - jest to jedna z podstawowych funkcji tego serwisu. Jak powiedzieli mi autorzy serwisu informacje o ogłoszeniach o pracę zbierane są największych serwisów w Polsce (przyznam jednak, że tylko 170 ogłoszeń z warszawy to trochę mało ).

Inna funkcją mroviska jest możliwość dodawania ogłoszeń o pracę (płatnych), oraz możliwość zarabiania pieniędzy na publikacji takich ogłoszeń na swoich stronach. Mamy więc coś na kształt tematycznego adsnese - a tematem głównym są ogłoszenia o pracę.


Płatne ogłoszenia są lepiej widoczne od standardowych ściągniętych z innych serwisów


Serwis wykonany jest bardzo (moim zdaniem) starannie - szczególnie podoba mi się motyw przewodni z mrówką :). Tak na poważnie to pobieranie opłat za ogłoszenia emitowane w serwisie (oraz na stronach które dołączą do programu), budując jednocześnie wartość serwisu na jakby nie patrzeć nie swojej treść może być trochę ryzykowane (polecam ostatnią dyskusję w komentarzach pod informacją o serwisie wroom.pl)

Z kolei pomysł z emisją ogłoszeń o pracę tak jak by to były standardowe reklamy adsesne jest moim zdaniem bardzo ciekawy i może się wielu osobom spodobać. Ja osobiście wolał bym zarabiać serwując czytelnikom ciekawe ogłoszenia o pracę zamiast ogłoszeń reklamujących produkty czy usługi których nawet nie znam.

Co wyrośnie z mroviska trudno jest teraz powiedzieć, w planach serwisu jest zbudowanie takiego systemu aby za jego pomocą można było dodawać ogłoszenia o pracę do większości liczących się w tej branży stron internetowych.

Ps. Jeszcze jedna drobna uwaga - praca nie musi być jedyną tematyką jaką interesować się będzie mrovisko (nawet zakładka z pracą sugeruje, że może być tam coś więcej), wyobrażam sobie że budując sieć do emisji ogłoszeń można ją za chwilę wykorzystać do emisji zupełnie innych tematycznie treści.
Ciekawy jestem również jak na tego typu serwisy będą reagować typowe serwisy dedykowane pracy - czy będą oni widział w nich potencjalnych partnerów czy też konkurencję. Czy lepiej będzie im współpracować czy też może nasi "duzi" sami wdrażać będą podobne rozwiązania u siebie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu