Felietony

Zagraj w Star Wars Tie Fighter (1994) w przeglądarce Chrome!

Grzegorz Marczak
Zagraj w Star Wars Tie Fighter (1994) w przeglądarce Chrome!
15

Słysząc o Star Wars Tie Fighter od razu wróciły mi wspomnienia dziesiątek godzin jakie spędziłem przy komputerze walcząc z niepokornymi rebeliantami (wcześniej oczywiście walczyłem z imperium w X-Wing). Pamiętam, że, mimo iż była to gra dosowa to jednak TIE zachwycał mnie grafiką no i oczywiście...

Słysząc o Star Wars Tie Fighter od razu wróciły mi wspomnienia dziesiątek godzin jakie spędziłem przy komputerze walcząc z niepokornymi rebeliantami (wcześniej oczywiście walczyłem z imperium w X-Wing).

Pamiętam, że, mimo iż była to gra dosowa to jednak TIE zachwycał mnie grafiką no i oczywiście niesamowitą grywalnością.

Wydawałoby się, że czasy grania w TIE już nie wrócą a tutaj mamy niespodziankę. Kilku sprytnych programistów przy wykorzystaniu możliwości, jakie daje chrome (Native Client) wymyśliło jak można uruchomić starty dosowski hit w przeglądarce Chrome.

Do zabawy nie potrzebujemy dokładnie niczego więcej niż przeglądarka Google. Na tej stronie macie krótka instrukcję oraz możliwość uruchomienia gry (pewnie trzeba będzie sobie odpowiednio wyregulować myszkę, ale to w sumie szczegóły)

Najbardziej niesamowite jest jednak to, że nie jest to pierwsza gra z klasycznych dosowych hitów, którą można uruchomić w Chrome. Na stronie naclbox.com (przy okazji warto przyjrzeć się temu projektowi w kontekście Chrome OS i potencjalnych możliwości) znajdziecie więcej działających tytułów a są między innymi : Duke Nukem, Duke Nukem II czy Jazz Jackrabbi.

W przygotowaniu jest natomiast jeszcze więcej tytułów mamy na przykład demo Indiana Jones and the fate of Atlantis (pamiętam, że przeszedłem całą)Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google chromeChrome OS