Seriale

Tęsknicie za zagadkami z Kodu Da Vinci? Powstaje serial z tej samej serii!

Weronika Makuch
Tęsknicie za zagadkami z Kodu Da Vinci? Powstaje serial z tej samej serii!
2

Realizacja filmu Zaginiony Symbol nie jest jednak na straconej pozycji. Ekranizacja głośnej powieści Dana Browna tym razem jednak nie ukaże się widzom jako film, a będzie serialem.

Fabuła serialu będzie opowiadał o czasach, w których profesor Langdon był młodym mężczyzną. Wątek główny zostanie tym samym zmieniona względem książkowego oryginału, który jest trzecią częścią cyklu. Z tego powodu produkcja otrzyma odmienny tytuł, który brzmi Langdon. Serial zostanie wyprodukowany przez amerykańską stację NBC. Twórcą ekranizacji Zaginionego Symbolu będzie Daniel Cerone. Szerszej publiczności dał poznać się, pracując przy produkcji seriali takich jak Dexter, Mentalista czy choćby Constantine.

Nie zapomniano również o autorze książek, Danie Brownie, który będzie jednym z producentów. Do tego grona dołączy również Ron Howard, czyli reżyser kinowych filmów o Langdonie (Kod Da Vinci, Anioły i demony, Inferno). Przy wszystkich trzech produkcjach Howard współpracował z Brownem. Myślę, że możemy śmiało założyć, że panowie poznali siebie i swoje style pracy na tyle, aby świetnie kooperować również przy tworzeniu serialu. Biorąc pod uwagę, że odtwórca roli Roberta Langdona, Tom Hanks, skończy w tym roku 63 lata, możemy przypuszczać, że nie zostanie obsadzony w młodszej wersji profesora. Kto zastąpi znanego aktora? Tego jeszcze nie wiemy.

Serial Zaginiony symbol na podstawie książki autora Kodu Da Vinci

W książkowych wydaniu Zaginionego Symbolu autorstwa Dana Browna Robert Langdon zostaje nagle wezwany do Waszyngtonu, aby na prośbę swojego drogiego przyjaciela Petera Salomona wygłosić odczyt na Kapitolu. Po dotarciu na miejsce niestety okazuje się, że na ten dzień nie zaplanowano jednak żadnego wykładu. Na środku rotundy zostaje jednak odkryte dość makabryczne znalezisko, naznaczone pięcioma nieznanymi symboli. Langdon zdaje sobie sprawę, że musi powrócić do tajemniczego i ezoterycznego świata. W momencie, w którym okazuje się, że członek loży masońskiej, Peter Solomon, został porwany, Langdon domyśla się, że istnieje tylko jeden sposób na ocalenie mentora. Musi odpowiedzieć na tajemnicze zaproszenie i podążyć za zaszyfrowanymi wskazówkami w nieznane. Ma na to bardzo niewiele czasu. W przypadku niepowodzenia Peter zginie.

Wszystkie książki Dana Browna opowiadające historię profesora Roberta Langdona sprzedały się w dziesiątkach milionów kopii na całym świecie. Seria ma swoich wiernych fanów, którzy na pewno będą zainteresowani serialem w ich ulubionym uniwersum. Głośno było również o każdym z filmów z trylogii. Czy serial powtórzy kasowy sukces filmowych produkcji? Czy znajdzie się na językach wszystkich, nie tylko z powodu kontrowersji wypływających ze środowisk katolickich? O tym przekonamy się rzecz jasna dopiero po światowej premierze.

Źródło: TVLine

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu