Netflix

Zaskakujące wieści! Netflix przygotowuje animowany serial Jurassic Park!

Konrad Kozłowski
Zaskakujące wieści! Netflix przygotowuje animowany serial Jurassic Park!
0

Netflix sięga po solidną i znaną markę, by przygotować dla swoich widzów coś... wyjątkowego? Z jednej strony cieszą mnie takie próby, ale z drugiej strony jestem pełen obaw.

Wszystko dlatego, że Jurassic World: Camp Cretaceous - bo tak będzie nazywała się nowa seria - wcale nie zachęca mnie swoim opisem. Serial, podobnie jak film, zabierze nas na wyspę, gdzie swoim nie-naturalnym środowisku egzystują dinozaury. To, co nie wyszło po jednej stronie wyspy Nublar, prawdopodobnie nie uda się także po drugiej, ale nasi młodzi śmiałkowie, a dokładnie szóstka z nich, decyduje się na złożenie tam wizyty. Opis zapowiada oczywiście przygodę zmieniającą obych sobie ludzi w przyjaciół, o ile w ogóle zdołają się uratować i przetrwać. Co do tego, chyba nikt nie ma wątpliwości, szczególnie że głównymi bohaterami są nastolatkowie.

Serial Jurassic World: Camp Cretaceous od Netflix - zwiastun

Udostępniony materiał promocyjny nie ukazuje nam jednak zbyt wiele, bo na blisko 5 minut, zaledwie 30 sekund stanowią kadry z nowej produkcji. Reszta to ujęcia ze znanych nam filmów, ktre ukazały się do tej pory, w tym ostatnie Jurassic World i Jurassic World: Upadłe królestwo. Drugi z filmów został przyjęty jeszcze chłodniej i z mojej perspektywy cały rozwój marki stanął pod solidnym znakiem zapytania. Czy taka produkcja, jak ta od Netfliksa, zdoła cokolwiek odmienić. Z mojej perspektywy raczej nie, bo wciąż z chęcią wracam jedynie do pierwszego filmu Jurassic Park z 1993 roku, a więc sprzed ponad ćwierćwiecza, który niedawno doczekał się reedycji w 4K i wygląda wyśmienicie.

Showrunnerami animacji Jurassic World: Camp Cretaceous są Scott Kreamer (Pinky Malinky) oraz Lane Lueras (Kung Fu Panda: The Paws of Destiny), zaś Steven Spielberg, Frank Marshall i Colin Trevorow są wymieniani jako producenci wykonawczy. Ten ostatni ma zająć się reżyserią. Serial będzie mieć premierę 2020 roku. Co ciekawe, cały projekt jest częścią pięcioletniego kontraktu pomiędzy Netfliksem i DreamWorks Animation w ramach którego powstaje także serial na podstawie filmu Dzieciak rządzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu