Akcja Partnerska

Żaden złodziej nie powinien czuć się bezpiecznie. Ten Zestaw do monitoringu wspiera AI

PW
Paweł Winiarski
11

Dahua Technology nie są nowicjuszami jeśli chodzi o produkcję sprzętu służącego do nadzoru wideo. Od 2001 roku firma zajmuje się tworzeniem kamer bezpieczeństwa, kamer sieciowych i wszelkich innych urządzeń służących do zbudowania systemu monitoringu. Ja miałem ostatnio okazję sprawdzić co potrafi ich kamera oraz zewnętrzny rejestrator, a takie połączenie daje już bazę do stworzenia domowego systemu bezpieczeństwa. A w związku z tym, że poszczególne sprzęty sprawnie się ze sobą komunikują, jego rozbudowywanie jest bardzo proste.

Miałem niedawno okazję sprawdzić dwa współpracujące ze sobą urządzenia z oferty firmy Dahua - kamerę IP DAHUA IPC-HFW5249T-ASE-NI-0360B oraz rejestrator IP DAHUA NVR2108-I. Taki zestaw to niejako baza do systemu monitoringu, ale pozwala poznać najciekawsze cechy i funkcje obu urządzeń.

Poza klasyczny, obserwowaniem i nagrywaniem materiałów, sprzęty mają też fajne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji. Pozwalają na przykład wyszukiwać osoby, które znalazły się w polu widzenia kamery. Możemy określić płeć, wiek, posiadanie brody, noszenie okularów, a nawet wyraz twarzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu samodzielne, żmudne przeglądanie nagranych na dysk materiałów odchodzi do lamusa. A to tylko jedna z ciekawych funkcji sprzętów, które można obsługiwać również z poziomu aplikacji mobilnej.

Chcecie dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszam na materiał wideo.

:

B
I

Materiał powstał we współpracy ze sklepem Eltrox.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: