Artykuł sponsorowany

Żaden złodziej nie powinien czuć się bezpiecznie. Ten Zestaw do monitoringu wspiera AI

Paweł Winiarski
Żaden złodziej nie powinien czuć się bezpiecznie. Ten Zestaw do monitoringu wspiera AI
11

Dahua Technology nie są nowicjuszami jeśli chodzi o produkcję sprzętu służącego do nadzoru wideo. Od 2001 roku firma zajmuje się tworzeniem kamer bezpieczeństwa, kamer sieciowych i wszelkich innych urządzeń służących do zbudowania systemu monitoringu. Ja miałem ostatnio okazję sprawdzić co potrafi ich kamera oraz zewnętrzny rejestrator, a takie połączenie daje już bazę do stworzenia domowego systemu bezpieczeństwa. A w związku z tym, że poszczególne sprzęty sprawnie się ze sobą komunikują, jego rozbudowywanie jest bardzo proste.

Miałem niedawno okazję sprawdzić dwa współpracujące ze sobą urządzenia z oferty firmy Dahua - kamerę IP DAHUA IPC-HFW5249T-ASE-NI-0360B oraz rejestrator IP DAHUA NVR2108-I. Taki zestaw to niejako baza do systemu monitoringu, ale pozwala poznać najciekawsze cechy i funkcje obu urządzeń.

Poza klasyczny, obserwowaniem i nagrywaniem materiałów, sprzęty mają też fajne funkcje bazujące na sztucznej inteligencji. Pozwalają na przykład wyszukiwać osoby, które znalazły się w polu widzenia kamery. Możemy określić płeć, wiek, posiadanie brody, noszenie okularów, a nawet wyraz twarzy. Dzięki takiemu rozwiązaniu samodzielne, żmudne przeglądanie nagranych na dysk materiałów odchodzi do lamusa. A to tylko jedna z ciekawych funkcji sprzętów, które można obsługiwać również z poziomu aplikacji mobilnej.

Chcecie dowiedzieć się więcej? W takim razie zapraszam na materiał wideo.

:

B
I

Materiał powstał we współpracy ze sklepem Eltrox.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu