Polska

Samoobsługowe Żabki coraz bliżej. Nanosklep od firmy która je przygotuje już wystartował

Kamil Świtalski
Samoobsługowe Żabki coraz bliżej. Nanosklep od firmy która je przygotuje już wystartował
0

Zapowiedziane samoobsługowe sklepy Żabka coraz bliżej. Firma AiFi, która przygotuje zarówno sklepy express jak i nano, uruchomiła swój projekt w ramach współpracy z siecią Albert Hejin. Kontenerowy sklep stanął właśnie na lotnisku Schiphol.

Sklepów sieci Żabka przybywa z każdym dniem — gdzie się człowiek nie obejrzy, tam otwiera się kolejna. Ale nie od dziś wiadomo, że firma cały czas się rozwija i będzie ich jeszcze więcej. Zarówno tych "klasycznych", które już doskonale znamy — jak i tych nowoczesnych. Najeżonych elektroniką i nowoczesnymi rozwiązaniami. Tzw. nanostore przygotuje firma AiFi, której ostatni projekt stanął właśnie na holenderskim lotnisku Schiphol. I prawdopodobnie tak też wyglądać Żabki nano, które w przyszłości pojawią się w Polsce.

Zobacz też: Niebywały sukces Żappki – w pół roku Żabka zdobyła 1,7 mln jej użytkowników

Żabki nanostore: niewielkie kontenery, w których szybko zrobimy zakupy

Projekt AiFi dla sieci Albert Hejin już działa — i wszystko wskazuje na to, że Żabki wyglądać będą podobnie. I funkcjonować na tych samych zasadach. Wchodząc do sklepu będziemy skanować naszą kartę płatniczą — ona posłuży nam jako klucz, który odblokowuje drzwi. Następnie wybieramy interesujące nas produkty, pakujemy, zaś wychodząc ze sklepu — płatność za cały nasz koszyk zostanie automatycznie naliczona. Aby się upewnić że wszystko się zgadza — możemy też w trakcie podejrzeć listę produktów oraz ich ceny.

Tym co najbardziej zdumiewa w koncepcji nonosklepu przy lotnisku Schiphol są... godziny otwarcia. Spodziewałem się, że taki przybytek czynny będzie całą dobę. Niespodzianka, bo innowacyjna placówka sieci Albert Heijn otwarta jest od 8 do 20.

Przy styczniowych zapowiedziach samoobsługowych Żabek wspominano, że pierwsze placówki tego typu mają zostać otwarte jeszcze w tym roku. W niedzielę przywitamy grudzień — więc czasu zostało niewiele. Czy faktycznie w ciągu miesiąca zostaną otwarte samoobsługowe punkty popularnej sieci? Czas pokaże — jedno jest pewne. Nie mogę się już doczekać pierwszych zakupów w takim nanosklepie.

Źródło: Wiadomości Handlowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu