Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Filmy

„Zabawa w chowanego” już w dzisiaj w TVN, w sobotę na CANAL+

WM
Weronika Makuch
13

Zabawa w chowanego, czyli kontynuacja Tylko nie mów nikomu Sekielskich zostanie wyemitowana na TVN-ie już w najbliższy czwartek. To dobra okazja do obejrzenia dokumentu, jeśli nie jesteście zwolennikami oglądania treści na YouTube.

Zabawa w chowanego to głośna kontynuacja równie głośnego filmu Sekielskich – Tylko nie mów nikomu. Premiera produkcji miała miejsce w sobotę. Film był i jest wciąż dostępny na oficjalnym kanale na YouTube Sekielskiego. W chwili, w której piszę ten tekst, produkcja zebrała już 5 milionów wyświetleń. Dla wielu to jednak wciąż za mało na film o tak istotnej treści. W najbliższy czwartek (21 maja) powtórzona zostanie praktyka, którą zastosowano w przypadku części pierwszej. Zabawa w chowanego zostanie wyemitowana w telewizji TVN.

Zabawa w chowanego w czwartek o 21:25 w TVN

Tylko nie mów nikomu zostało w zeszłym roku wyemitowane przez stacją TVN oraz Telewizję WP. Obie stacje ówcześnie pokazały go o godzinie 23. TVN odnotował 2,2 miliony oglądających, WP – 170 tysięcy. Na ten moment do emisji Zabawy w chowanego zadeklarowało się TVN, wybierając wcześniejszą godzinę, co może przyczynić się do wygenerowania jeszcze większej oglądalności niż w przypadku pierwszej części. Wypuszczenie filmu w telewizji jest szansą na obejrzenie go osobom, które na co dzień nie oglądają treści w internecie i nie są do tego przyzwyczajeni. Wśród nich z pewnością znajdą się osoby starsze oraz te z ograniczonym dostępem do internetu.

Mocny, trudny i niestety wciąż potrzebny dokument. Zabawa w chowanego – recenzja

Zabawa w chowanego rysuje nam obraz kompletnego braku zmian w kwestii pedofilii w kościele, jaki zaobserwowano po emisji pierwszej części. Mimo głośnych deklaracji polityków, sytuacja wciąż jest wyjątkowo trudna. Nowy dokument skupia się się głównie na sprawie jednego oprawcy.  Wracamy także do opowieści znanych nam z pierwszej części filmu. Nie brakuje materiałów z sal sądowych oraz rozmów z księżmi i biskupami z ukrytych kamer. Film ponownie pokazuje problem z docieraniem do prawdy i sprawiedliwości. Wszystko toczy się za zamkniętymi drzwiami, wszystko zamiatane jest pod dywan na szkodę ofiar.

Głódź ma kiepski gust, skoro „nie ogląda byle czego”. „Tylko nie mów nikomu” – recenzja

Sekielscy zapowiedzieli również trzecią część dokumentu, która ma zająć się kryciem przestępstw pedofilii przez Watykan i Jana Pawła II. Tym samym zakończą serię filmów o pedofilii wśród duchownych. Sekielscy są w trakcie zbierania pieniędzy w serwisie Patronite na realizacje zagranicznego i am bitnego projektu. Obecnie projekt jest w faze zbierania materiałów i robienia researchu, zdjęcia nie ruszają – również ze względu na pandemię. W trakcie realizacji jest również film o SKOK-ach.

Aktualizacja:

W środę (20 maja) na TVP o 21:00 pojawi się z kolei film Nic się nie stało. Zwiastun produkcji zarysował historię 14-letniej Anaid, która pięć lat temu popełniła samobójstwo. Tłem wydarzeń są dwa nieistniejące już sopockie lokale – Dream Club oraz Zatoka Sztuki. W zwiastunie wymieniono znane osobistości, które bywały w klubach. Zawarto również wypowiedź prezydenta miasta, Jacka Karnowskiego, który nazywa Zatokę Sztuki „ku*widołkiem” oraz „przykrywką do działań pedofilskich, stręczycielskich czy produkcji prostytutek".

Aktualizacja:

W sobotę (23 maja) o godzinie 20:00 stacja CANAL+ wyemituje pierwszą część dokumentu Sekielskich, Tylko nie mów nikomu. Bezpośrednio po tej produkcji (o godz. 22:05) zostanie puszczona część druga, Zabawa w chowanego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: