Uber

Za Ubera zapłacicie teraz, albo kartą albo gotówką - Płatność gotówką dostępna już w całej Polsce

GU
Grzegorz Ułan
22

Uber coraz bardziej dopasowuje model działania do obowiązującego prawa w Polsce, jeszcze zanim wejdzie w życie jego nowelizacja, która mogłaby zablokować w ogóle działalność Ubera w Polsce.

Pracę nad projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym cały czas trwają, w tym czasie Uber dmucha na zimne i dostosowuje się do ewentualnych zmian, które w związku z tym się szykują.

Zaczął najpierw od wprowadzenia w całej Warszawie płatności gotówką w lutym tego roku, a już w czerwcu złożył propozycje nie do odrzucenia dla swoich kierowców, by ci postarali się o zdobycie licencji.

Teraz Uber przesłał nam informacje o wprowadzeniu możliwości płacenia gotówką w całym kraju - we wszystkich miastach, gdzie Uber prowadzi działalność, czyli w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście oraz w konurbacji Śląskiej.

Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowo-Wschodniej:

Wprowadzenie płatności gotówkowych za przejazdy z Uberem we wszystkich polskich miastach, w których dostępna jest nasza aplikacja, pozwoli jeszcze większej liczbie mieszkańców na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się. Teraz z Ubera skorzystają również te osoby, które nie posiadają karty debetowej czy kredytowej lub są przywiązane do płatności gotówkowych. Z naszych analiz wynika, że raptem 30 proc. osób, które chciałyby korzystać z Ubera posiada karty kredytowe czy debetowe.
Chcąc rozszerzyć dostępność naszej platformy wśród tych użytkowników, którzy preferują płatności gotówkowe, zdecydowaliśmy się udostępnić takie transakcje wszystkim użytkownikom Ubera w Polsce.

Skoro tylko 30% posiada karty, to potencjał spory i może zmusić kierowców do zakupienia kas fiskalnych, które są wymagane, aby mogli w ogóle przyjmować takie zlecenia. Pasażerowie już podczas zamawiania zaznaczają, że będzie to przejazd gotówkowy.

Co z kierowcami, którzy nie mają jeszcze kas fiskalnych? Uber przygotował dla nich wspólnie z ELZAB promocję na zakup kas fiskalnych z 29% upustem. Mimo, że z upustem tanio nie będzie, w promocji są dwie kasy - jedna za 990,00 zł, druga 1 290,00 zł, ale to już do kierowców będzie należała decyzja, czy z niej skorzystają. Wszystko będzie zależało od tego, ile im kursów będzie uciekało, co będą widzieć w swojej aplikacji.

Źródło: Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: