Kiedy tylko dowiedziałem się o nowej aplikacji dla kierowców Ubera, postanowiłem zapytać mojego dobrego kumpla, który już od jakiegoś czasu świadczy usługi przewozowe w ten sposób. Jego pierwsza reakcja posłużyła mi za tytuł tego wpisu (dzięki!). Warto wiedzieć co przygotował Uber dla swoich najważniejszych pracowników - usprawnień jest bowiem naprawdę sporo.
"O takiego Ubera męczyłem się z cierpami" - nowa aplikacja, którą docenią kerowcy
Wypowiedź kumpla natomiast nawiązuje do mających niegdyś miejsce ataków taksówkarzy na kierowców Ubera. Toyota, którą jeździ do dzisiaj została pod Pałacem Kultury obrzucona... ekskrementami. Doskonale pamiętam jak go pocieszałem, że widocznie agresor miał coś z małpy: doskonale pamiętam jak w trakcie szkolnego wypadu do ZOO jeden z naczelnych postanowił rozprawić się z żądną sensacji gawiedzią w ten sposób. "Klocek" natomiast napotkał na przeszkodę w postaci siatki - gdyby nie to, wycieczka musiałaby pogodzić się z dosyć osobliwym deszczem.
Okej, jest piątek, jest miło i niektórzy z Was pewnie już świętują, ale ja jeszcze pracuję i muszę zachować przynajmniej odrobinę powagi. Wróćmy do aplikacji, która spodobała się także mnie - a przecież Uberem nie jeżdżę ani jako kierowca, ani jako pasażer (Rzeszów jest za mały na Ubera, niestety). Program przeznaczony dla kierowcy (Uber Driver) został zbudowany razem z najbardziej zainteresowanymi, czyli właśnie osobami kierującymi pojazdy Ubera. Rollout zakłada stopniowe oddawanie go do użytku w 65 krajach, natomiast Polacy mogą z niego skorzystać już teraz.
Otwarte betatesty wśród kierowców - Uber naprawdę się postarał
To dosyć szczególne "betatesty" - dotychczas najbardziej popularną ich formą było ustanowienie grupy "entuzjastów", którzy chętnie przetestują nowe funkcje i podzielą się swoimi odczuciami. W tym przypadku było nieco trudniej - wśród kierowców wytypowano tych, którzy mogą pomóc najbardziej i to właśnie w oparciu o ich sugestie zbudowano nową wersję aplikacji.
Kierowcy zdecydowanie docenią "Asystenta Zarobków", który pokazuje zarobek w czasie rzeczywistym. Tylko jedno spojrzenie dzieli go od tego, by sprawdzić ile zarobił w ramach ostatniego przejazdu - tym samym prostsze będzie realizowanie założonych sobie celów finansowych. Istotny jest także odświeżony "Pasek Stanu", w którym kierowca otrzymuje dane na temat obecności potencjalnych pasażerów. Jednocześnie, może dobrać sobie taką "miejscówkę", w której o zlecenie będzie najłatwiej dzięki opcji "możliwości", program inteligentnie wytyczy trasę do najbliższego punktu, w którym można spodziewać się pasażerów.
Warto opowiedzieć także o "Profilu Kierowcy", który pozwoli na spersonalizowanie swoich informacji każdemu pracownikowi Ubera. Im więcej pól wypełni - tym lepiej. Pasażer będzie mieć okazję lepiej poznać człowieka, z którym wybierze się w drogę. Aby kierowcy Ubera nie czuli się zagubieni w gąszczu nowości - niedługo powinien pojawić się tzw. "Poradnik Kierowcy" stanowiący coś w rodzaju uniwersalnego przewodnika. Wspomniany kumpel komentując te zmiany użył mnóstwo wyrazów, których przepisać na AW nie mogę - ale wierzcie mi, były to głównie wyrazy uznania dla jej twórców.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu