Media

Za cyfrową prenumeratę Gazety Wyborczej płaci już 100 tys. internautów [prasówka]

TP
Tomasz Popielarczyk
95

Pod koniec grudnia ubiegłego roku liczba osób subskrybujących cyfrową Gazetę Wyborczą sięgnęła 100 tys. Jak można ocenić ten wynik?

100 tys. subskrybentów cyfrowej Wyborczej

 

Jak informuje Agora, jest to wynik lepszy od zakładanego. Przewidywano bowiem, że do końca ubiegłego roku liczba subskrybentów sięgnie 90 tys., a tymczasem licznik zbliża się już do 100 tys. osób. W skali roku nie jest to jednak ciągle duży wzrost, bo w grudniu 2015 roku cyfrowa wersja Gazety Wyborczej miała 77 tys. subskrybentów. Większość klientów decyduje się na najtańszą opcję  w cenie 19,90 zł. Nie znamy jednak innych szczegółów. Jak donosi Press, zdaniem ekspertów, uzyskany przez Agorę wynik jest bardzo dobry i trudno osiągalny w polskich realiach.

Trello kupiony za 425 mln dolarów

Popularna platforma do zarządzania pracą w zespole została przejęta przez firmę Atlassian specjalizującą się w rozwiązaniach służących do pracy grupowej. Co to oznacza dla użytkowników Trello? Jak zapewnia nowy właściciel - absolutnie nic. Platforma ma w dalszym ciągu działać w taki sam sposób. Nie planuje się zatem żadnych zmian, ani tym bardziej zamknięcia serwisu. Co jednak potem? Możemy tylko spekulować. Prawdopodobnie dojdzie do integracji serwisu z narzędziami Atlasian.

Z Trello korzysta obecnie 19 mln użytkowników. Wśród nich są duże marki, jak Google, National Geographic czy Czerwony Krzyż.

Apple i Carl Zeiss pracują nad goglami AR

Robert Scoble z TechCruncha ujawnił, że od jednego z pracowników Carl Zeiss na targach CES dowiedział się o planach Apple'a na najbliższą przyszłość. Firma z Cupertino miałaby pracować nad sprzętem do rzeczywistości rozszerzonej. Gogle miałyby zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku. Mówi się tutaj nie tylko o AR ale również o MR (Mixed Reality). Jeżeli pogłoski te się potwierdzą, Apple będzie rywalizować z HoloLens Microsoftu, które są wdrażane na rynek już od dłuższego czasu.

Scalebound skasowany?

Jeden z tegorocznych exclusive'ów dla Xboksa One może się nie ukazać. Serwis Kotaku, powołując się na anonimowe źródła, tłumaczy, że Platinum Games nie pracuje już nad projektem. Sam Microsoft nie komentuje tych doniesień. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że coś jest na rzeczy. Scalebound nie pojawiał się bowiem w materiałach promocyjnych w ostatnim czasie. Nie podawano też żadnych informacji na temat gry. Szczegóły mamy poznać wkrótce, a przynajmniej tak zapowiada producent.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

paywallGazeta Wyborcza