Felietony

Z Instagrama korzysta już 100 milionów osób miesięcznie

Marcin Kamiński
Z Instagrama korzysta już 100 milionów osób miesięcznie
5

Instagram to bardzo popularny serwis społecznościowy, pozwalający na przyozdobienie zdjęć wykonanych smartfonem oraz udostępnianie ich znajomym. Pod koniec ubiegłego roku, po przejęciu serwisu przez Facebooka, doszło jednak do konktrowersyjnej zmiany w regulaminie, która jak wtedy mogło się wydawać,...

Instagram to bardzo popularny serwis społecznościowy, pozwalający na przyozdobienie zdjęć wykonanych smartfonem oraz udostępnianie ich znajomym. Pod koniec ubiegłego roku, po przejęciu serwisu przez Facebooka, doszło jednak do konktrowersyjnej zmiany w regulaminie, która jak wtedy mogło się wydawać, poważnie zaszkodzi Instagramowi i jego statystykom. Dziś wiadomo już, że przypuszczenia te był mylne. O ile w styczniu 2013 roku z witryny korzystało 90 milionów aktywnych użytkowników, tak w tej chwili serwis ma już przeszło 100 milionów użytkowników miesięcznie. Jak widać ani zmiany w regulaminie, ani konkurencyjny serwis Pinterest nie są w stanie powstrzymać rozwoju Instagrama.

Kiedy w 2010 roku dwóch znajomych wpadło na pomysł stworzenia serwisu do udostępniania zdjęć z możliwością ich edycji, prawdopodobnie niewiele osób wierzyło w tak ogromny sukces. Po dwóch i pół roku Instagram to jednak jedna z najbardziej liczących się sieci społecznościowych na świecie, która wedle najświeższych statystyk może poszczycić się aż 100 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Każdego dnia w serwisie publikowanych jest aż 40 milionów zdjęć, a aplikacja mobilna Instagrama dostępna na iOS i Androida pobierana jest przez 10 milionów osób każdego miesiąca.

Jeśli interesuje Was historia powstania serwisu Instagram, polecam obejrzeć wywiad z jego twórcą, Kevinem Systromem:

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, który z kolei wykupił Instagram, ogłaszając z dumną fakt przekroczenia bariery 100 milionów aktywnych użytkowników zapowiedział, że to dopiero początek sukcesów. W słowa te można wierzyć, zdjęcia to bowiem bardzo uniwersalny sposób komunikacji - zrozumiały dla ludzi z całego świata, niezależnie od miejsca pochodzenia czy używanego języka. Do tego Instagram ciągle walczy o kolejnych użytkowników, udostępniając profile przydatne markom i firmom, dodając obsługę poprzez stronę www czy publikując kolejne wersje swojej aplikacji mobilnej.

A Wy korzystacie z Instagrama?

Źródło: Searchenginejournal

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagram