YouTube

YouTube Red to płatny YouTube, ale bez reklam. Przekonałem się, chciałbym płacić

Konrad Kozłowski
YouTube Red to płatny YouTube, ale bez reklam. Przekonałem się, chciałbym płacić
44

Zgodnie z oczekiwaniami YouTube zaprezentował dziś nową ofertę o nazwie YouTube Red. Dzięki niej, ponosząc opłatę w wysokości 9,99 dolara miesięcznie, będziemy mogli pozbyć się wszelkich reklam z serwisu - tych, które wyśiwetlane są przed startem wideo oraz pop-upów zasłaniających klip. Wraz z nią zapowiedziano nową aplikację YouTube Music. Płatna wersja usługi będzie dostępna dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych już od 28 października.

YouTube Red jest dokładnie tym, czego oczekiwali użytkownicy - tak twierdzi Google. Za 9,99 dolara miesięcznie można pozbyć się wszystkich reklam, na wszystkich urządzeniach, gdzie używamy YouTube'a. Ale to nie wszystko co zyskujemy uiszczając opłatę. Do dyspozycji będzie także nowa wersja aplikacji YouTube Music, która umożliwiać będzie zapisywanie wybranych klipów w trybie offline, sami też będziemy mogli zdecydować jak wiele miejsca w pamięci urządzenia będzie na to przeznaczone. Ponadto użytkownicy będą mogli oglądać dedykowane YouTube'owi materiały z serii YouTube Originals.

Bardzo ciekawą cechą usługi jest to, że wykupienie subskrypcji będzie również otwierało przed użytkownikami dostęp do usługi Google Play Music, odpowiednika Spotify, gdzie czeka na nich ponad 20 milionów utworów. Nie znamy liczby dotychczasowych użytkowników Google Play Music (sprawdź nasze zestawienie), lecz nie ma wątpliwości, że gdyby Google miało się czym pochwalić, to by to zrobiło. Stworzenie wspólnej, muzycznej oferty to ciekawy krok i jeśli będzie możliwość skorzystania z niej także z Polski, to będę skłonny wydać takie pieniądze.

Google zaznacza, że znany do tej pory, darmowy YouTube nigdzie się nie wybiera. To bardzo ważna informacja, ponieważ wprowadzenie opłat za podstawowy dostęp do usługi z pewnością spotkałoby się z ogromnym sprzeciwiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubehot