YouTube

YouTube Red będzie konkurował z Netfliksem. To ja poproszę jeszcze o dostępność w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
YouTube Red będzie konkurował z Netfliksem. To ja poproszę jeszcze o dostępność w Polsce [prasówka]
7

Pojawiły się nowe powody, dla których chcielibyśmy mieć w Polsce dostęp do usługi YouTube Red. Z doniesień Wall Street Journal wynika, że serwis ma zapewnić użytkownikom również dostęp do filmowych hitów oraz seriali. W połączeniu z produkcjami własnymi oraz obszerną bazą muzyki będzie to najbardzie...

Pojawiły się nowe powody, dla których chcielibyśmy mieć w Polsce dostęp do usługi YouTube Red. Z doniesień Wall Street Journal wynika, że serwis ma zapewnić użytkownikom również dostęp do filmowych hitów oraz seriali. W połączeniu z produkcjami własnymi oraz obszerną bazą muzyki będzie to najbardziej kompletna usługa streamingu na rynku.

Filmowy YT Red

Z doniesień Wall Street Journal wynika, że YouTube Red ma niebawem stać się bezpośrednim rywalem Netfliksa. Przedstawiciele Alphabet mają prowadzić już w tej sprawie rozmowy w Hollywood oraz w wytwórniach filmowych. Co ciekawe, twórcom nie zależy jedynie na wypełnieniu oferty, ale też zapewnieniu sobie exclusive'ów oraz praw do emisji produkcji w sieci równo z ich premierą na małym ekranie.

Telefon i Kontakty w Google Play

Google wprowadza dwie nowe aplikacje do sklepu Play: Telefon oraz Kontakty. Niestety nie skorzystają z nich wszyscy. Są to aktualizacje dla natywnych programów wbudowanych w czystego Androida, a więc mogą je instalować jedynie posiadacze Nexusów, urządzeń Google Play Edition i Android One. W pierwszych wydanych wersjach dodano m.in. blokowanie numerów oraz delikatne poprawki w działaniu. Z czasem zapewne pojawi się tutaj więcej ciekawych nowości.

AKTUALIZACJA: Aplikacje tymczasowo zniknęły ze sklepu Play, więc musicie uzbroić się w cierpliwość. Niebawem powinny wrócić.

Rise of the Tomb Raider sukcesem

Brian Horton, jeden z dyrektorów Crystal Dynamics podczas ostatniego zapewnił o dużym sukcesie Rise of the Tomb Raider. Z gry zadowolony jest nie tylko deweloper, ale również sam Microsoft. Konkretnych wyników sprzedaży co prawda nie podano. Jest to jednak jasne obalenie pogłosek mówiących o konflikcie MS i twórców gry wynikającym z kiepskich wyników. Nowy Tomb Raider zebrał fantastyczne oceny w recenzjach i był relatywnie mocno promowany przez firmę z Redmond jako osobna gra oraz część zestawu z konsolą. W przyszłym roku gra trafi na PC oraz konsole PS4.

To najlepszy czas na zakup Xboksa?

Ysuf Mehdi, jeden z dyrektorów Microsoftu odpowiadający za marketing zapowiedział, że przyszły rok przyniesie kolejne fantastyczne gry na wyłączność dla Xboksa. Z jego ust padły bardzo odważne słowa: "jeżeli lubicie gry, to jest rok, w którym trzeba kupić Xboksa". Tegoroczne jesienne premiery były promowane jako "najlepszy line-up gier w historii Xboksa". Rok 2016 rzeczywiście nie będzie pod tym względem gorszy. Na horyzoncie znajdują się bowiem: Quantum Break, Crackdown 3, Inside, Scalebound, Below, Gears of War 4, Killer Instinct Season 3 oraz Sea of Thieves. A to pewnie nie wszystko.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu