YouTube

YouTube Music Key, czyli nowa usługa streamingu muzyki od Google już oficjalnie

Tomasz Popielarczyk
YouTube Music Key, czyli nowa usługa streamingu muzyki od Google już oficjalnie
6

Na blogu YouTube pojawiła się oficjalna zapowiedź usługi streamingu muzyki YouTube Music Key. Zgodnie z przewidywaniami, spekulacjami i przeciekami będzie to specjalna oferta premium dla użytkowników YouTube, która pozwoli słuchać muzyki bez reklam oraz w trybie offline. Wraz z nią oficjalna aplikac...

Na blogu YouTube pojawiła się oficjalna zapowiedź usługi streamingu muzyki YouTube Music Key. Zgodnie z przewidywaniami, spekulacjami i przeciekami będzie to specjalna oferta premium dla użytkowników YouTube, która pozwoli słuchać muzyki bez reklam oraz w trybie offline. Wraz z nią oficjalna aplikacja otrzyma również możliwość odtwarzania utworów w tle.

Mityczna usługa streamingu muzyki w ramach YouTube w końcu staje się faktem. Na blogu Google'a pojawiła się oficjalna zapowiedź. W ramach miesięcznego abonamentu, którego wysokość ustalono na 7,99 dol. użytkownicy otrzymają dostęp do ogromnej bazy utworów pozbawionej reklam, a także rozbudowanej o nowe funkcje. Zobaczcie sami, jak twórcy mówią o swoim serwisie:

Z czasem cena ma wzrosnąć do 9,99 dol. Do atutów usługi Google zalicza przede wszystkim wysoką jakość dźwięku, a także dostęp do materiałów wideo, co jest niewątpliwą przewagą w stosunku do klasycznych serwisów ze streamingiem. W ramach jednej subskrypcji użytkownicy otrzymają również dostęp do ponad 30 mln utworów w usłudze Google Play Music AllAccess, a więc dotychczasowej usłudze streamingowej Google'a. Google bez ogródek chwali się, że stworzył największą usługę muzyczną na świecie. I cóż, chyba trzeba przyznać mu rację.

Początkowo serwis będzie funkcjonował jako wersja beta. I tu największa niespodzianka, bo osoby, którym uda się uzyskać dostęp będą mogły korzystać z niego przez 6 miesięcy bezpłatnie. Sęk w tym, że Google uciekł się do standardowej praktyki, a więc systemu zaproszeń. Na oficjalnej stronie na razie pusto - nie widzę żadnych formularzy do zapisów. Niewykluczone, że podobnie jak wszystkie serwisy kalifornijskiej firmy, YouTube Music Key będzie początkowo ograniczony tylko do USA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGooglestreaming muzyki