YouTube

Google pokaże jak zdobywać odbiorców na YouTube. Każdy może zapisać się na bezpłatny kurs

Tomasz Popielarczyk
Google pokaże jak zdobywać odbiorców na YouTube. Każdy może zapisać się na bezpłatny kurs
0

To prawdopodobnie jedna z niewielu okazji, kiedy możemy bezpośrednio od Google'a dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia kanału na YouTube. Akademia twórców YouTube zapowiedziała kurs online zatytułowany jako "Budowanie odbiorców". Jego uczestnicy mają poznać najskuteczniejsze techniki gromadzeni...

To prawdopodobnie jedna z niewielu okazji, kiedy możemy bezpośrednio od Google'a dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia kanału na YouTube. Akademia twórców YouTube zapowiedziała kurs online zatytułowany jako "Budowanie odbiorców". Jego uczestnicy mają poznać najskuteczniejsze techniki gromadzenia jak największego grona odbiorców dla swoich filmów.

Informacja o kursie została opublikowana na oficjalnym blogu Google Polska. Autorzy zapewniają, że jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, żeby poznać nowe możliwości, narzędzia i strategie optymalizacji kanału. Całość ma potrwać od 20 do 31 października bieżącego roku i być realizowana całkowicie online. Projekt podzielono na dwa etapy. W pierwszym, trwającym od 20 do 26 października przedstawiane będą strategie twórcze pozwalające na doskonalenie kanału i uzyskiwanie lepszych efektów. Drugi, od 27 do 31 października to natomiast sposoby zdobywania nowych widzów, zachęcania ich do oglądania kanału i subskrybowania.

Warunkiem wzięcia udziału jest wypełnienie specjalnie przygotowanego formularza. I tutaj pojawiają się schody, bo biorąc pod uwagę pytania w nim zawarte, prawdopodobnie organizatorzy ograniczą liczbę uczestników. Rejestrując się należy np. podać liczbę subskrybentów kanału YouTube, a także scharakteryzować swoje cele związane z kursem. Z drugiej strony informacje te mogą służyć jedynie do celów statystycznych, więc jeżeli jesteście głodni wiedzy, a nie posiadacie jeszcze kanału na YT, mimo wszystko warto się zapisać.

To pierwsza taka akcja od konkursu NextUp zorganizowanego w listopadzie 2012 roku. Wówczas laureaci z Polski (autorzy kanałów AdBuster i Kocham Gotować) otrzymali od Google profesjonalne szkolenie w Londynie oraz sprzęt wideo o dużej wartości, który miał sprzyjać rozwojowi ich twórczości. Organizowane szkolenie na pewno nie będzie miało takiego rozmachu, co jednak wcale nie czyni go nieatrakcyjnym.

Google ma niewątpliwie interes w tym, aby na YouTube pojawiało się więcej kanałów oraz filmów przyciągających liczniejsze grono odbiorców. Aby tego dokonać nie wystarczy jednak usprawnianie platformy od strony technicznej, a edukacja twórców stanowiących dla YouTube prawdziwą żyłę złota. O samym kursie na razie trudno napisać cokolwiek konkretnego, ale można się spodziewać, że będzie on miał szczególną wartość dla vlogerów i innych autorów internetowego wideo. W końcu kto, jeśli nie Google, wie najlepiej, jak skutecznie kusić internautów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogleszkoleniadarmowe