Po kilku latach czekania, platforma YouTube Kids oficjalnie trafia na polski rynek. Jak działa bezpieczny wariant najpopularniejszej platformy streamingowej opracowany z myślą o najmłodszych użytkownikach?
YouTube Kids już w Polsce. Co oferuje wersja serwisu przygotowana o najmłodszych?
YouTube Kids zadebiutowało na początku 2015 roku i od wejścia cieszyło się dobrą opinią wśród rodziców, którym zdarza się serwować swoim pociechom treści z platformy. Do tej pory jednak w Polsce musieliśmy obejść się smakiem, ale nadszedł czas zmian. Dziś już oficjalnie usługa dostępna jest także w Polsce. Co ją wyróżnia na tle "zwykłego" YouTube i dlaczego powinna trafić czym prędzej na urządzenia w domach, gdzie są młodzi widzowie?
Stworzyliśmy YouTube Kids, aby dzieci mogły w bezpieczny i prosty sposób odkrywać świat, oglądając filmy online – bez względu na to, czy jest to ich ulubiona bajka, piosenka, czy film edukacyjny pokazujący, jak zrobić model wulkanu. Do dyspozycji rodziców jest również wiele ustawień, które umożliwią dostosowanie tej aplikacji do potrzeb rodziny.
YouTube Kids: streaming skrojony dla najmłodszych
YouTube Kids to nie mniej, nie więcej, a po prostu wersja serwisu opracowana z myślą o najmłodszych widzach. Aplikacja z dużo prostszym interfejsem, zestaw blokad rodzicielskich w ramach których można filtrować treści, serwować uprawnienia, ograniczenia czasowe, no i przede wszystkim bezpieczne materiały, które zostały zweryfikowane przez administrację platformy. Chociaż jeżeli chcemy, możemy także udostępnić opcję wyszukiwania -- ale wówczas gwarancja dostępu wyłącznie do treści odpowiednich dla najmłodszych nie istnieje, choć to też nie jest tak, że ma dostęp do całych zasobów serwisu. Nie, do dyspozycji aplikacji pozostają materiały oznaczone jako te dla najmłodszych, acz nie są przez administrację weryfikowane.
[okladka rozmiar=srednia]
[/okladka]
Zobacz też: najlepsze filmy familijne
YouTube Kids: krok po kroku
Po uruchomieniu aplikacji czeka nas krótkie wprowadzenie oraz ustawienia, które rozpoczynamy od stworzenia konta administratora -- czyli po prostu opiekuna. Możemy zalogować się za pomocą naszych danych Google, zdecydować się na włączenie wyszukiwania -- a następnie tworzymy już profile dla naszych pociech, podając ich imiona i datę urodzenia. I kiedy dopełnimy już wszelkich formalności, możemy przejść do oglądania, bo... właściwie na co mielibyśmy czekać?
Ekran główny aplikacji jest kolorowy, okraszony rysunkami, a wszystkie elementy interfejsu są zdecydowanie większe niż w klasycznym YouTube. Raczej nikogo nie powinno to dziwić: w końcu właśnie w ten sposób powinny wyglądać wszystkie aplikacje tworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Bez dodatkowych rozpraszaczy, bez niebezpiecznych linków i treści. A wszystko to z prostym podziałem na, dosłownie, cztery kategorie -- wśród których znalazły się: materiały edukacyjne, muzyka, serie oraz rekomendowane.
Pierwsi partnerzy polskiego YouTube Kids!
Treści które pojawiają się w YouTube Kids są wybierane przez specjalistów. Znamy już pierwszych partnerów platformy! Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej:
Pierwszymi polskimi partnerami YouTube Kids są trzy wyjątkowe instytucje: Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier. Już wkrótce ich kolekcje będą dostępne w aplikacji. Wśród zarekomendowanych przez nich treści, dzieci odkryją niesamowity świat przyrody, nauczą się nowych rzeczy przez zabawę oraz zaczną poznawać świat w kreatywny sposób.
YouTube Kids: jak skorzystać z platformy?
YouTube Kids w Polsce udostępniony został na cały zestaw urządzeń. Aplikację ze streamingiem dla najmłodszych pobierzecie już dziś na urządzenia z Androidem, iOS oraz Android TV. Nie powinno być też problemu z odnalezieniem jej w sklepach z aplikacjami dla smart tv od LG i Samsunga!
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu