YouTube

Koniec z pobłażaniem. YouTube banuje rosyjskie media na całym świecie

Patryk Koncewicz
Koniec z pobłażaniem. YouTube banuje rosyjskie media na całym świecie
1

YouTube poinformował o natychmiastowym globalnym zablokowaniu prorosyjskich mediów

Zaczęło się od ostrzeżeń i nakładek informujących o powiązaniach z rosyjskim rządem. Później YouTube wprowadził ograniczenia monetyzacji dla kanałów siejących putinowską propagandę. Na początku miesiąca kanały Sputnika i RT zostały zawieszone w Europie. Teraz przyszedł czas na długo oczekiwane, zdecydowane kroki wobec kłamliwych kremlowskich mediów. Kanały finansowane przez rosyjski rząd zostaną globalnie zablokowane w serwisie YouTube.

Prorosyjskie kanały znikają z YouTube. Globalnie

Włodarzom YouTuba długo zajęło patyczkowanie się z putniowską propagandą. W końcu jednak zdecydowano się podjąć działania, które platforma powinna zastosować już dawno. YouTube poinformował na Twitterze o natychmiastowym zablokowaniu kanałów powiązanych z rosyjskim rządem (w tym Sputnika i RT) na poziomie globalnym.

Ponadto firma zapewniła też, że usunie z serwisu wszelkie treści stojące w sprzeczności z udokumentowanymi wydarzeniami z Ukrainy i próbujące wybielić agresję Rosjan. Dotyczy to wszystkich filmów, które trywializują lub zakłamują rzeczywistość i są przejawem rosyjskiej propagandy. Warto także dodać, że w ostatnim czasie z serwisu zniknęły setki kanałów i filmów, które naruszały zasady platformy w kwestii dezinformacji lub szerzyły nienawiść w stosunku do obywateli Ukrainy.

YouTube poinformował, że zmiany mogą zająć trochę czasu, jednak serwis dołoży starań, aby nastąpiły jak najszybciej. Działania te były już od dawna niezwykle potrzebne zwłaszcza w kontekście RT (dawniej Russia Today), bowiem internetowa telewizja Putina ma swoje oddziały w wielu europejskich krajach i pod płaszczykiem obiektywnego medium siała dezinformację, publikując m.in. sfabrykowane relacje z wojny na Ukrainie. Rosja traci zatem kolejne narzędzie propagandy. Lepiej późno niż wcale.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news